Vadošā traumatoloģijas-ortopēdijas klīnika Baltijā

+371 6714 4013

Kopā ar pasaules ekspertiem formulē pacientu izmeklēšanas kritērijus

ORTO Klīnikas reimatoloģe dr. med. Anna Mihailova no 6. – 8. aprīlim Madridē piedalījās reimatoloģijas ekspertu forumā. Tikšanās mērķis bija izstrādāt kritērijus psoriātiskā artrīta ultrasonogrāfiskai novērošanai. Starptautiska reimatoloģijas ekspertu grupa 35 ārstu sastāvā pasaules reimatologu izglītības organizācijas The Targeted Ultrasound Initiative aicināta kopīgi formulēja kritērijus, pēc kuriem vadoties izmeklēt psoriātiskā artrīta pacientus.

Foruma ietvaros risinājās gan teorētiskā un debašu, gan praktiskā sadaļa. “Kritēriji, kurus foruma ietvaros slimības diagnosticēšanai, attīstības izvērtēšanai un novērošanai kopīgi ar kolēģiem formulējām , vēl tiks atkārtoti vairākkārt pārbaudīti. Šī procesa mērķis ir radīt palīdzošu principu kopumu, ko kolēģi visā pasaulē turpmāk varēs izmantot darbam ar psoriātiskā artrīta pacientiem,” par paveikto saka Anna Mihailova.

Pamatā forumā katru valsti pārstāvēja viens reimatolgs. Latviju – divas ārstes – Anna Mihailova (ORTO Klīnika) un Ineta Buliņa (P.Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca).

Reimatologu izglītības organizācijas The Targeted Ultrasound Initiative mudinājums ir pēc iespējas biežāk izmantot ultrasonogrāfiskus izmeklējumus reimatoloģijas pacientu izmeklēšanā – tā precīzāk izprotot slimības gaitu un ārstēšanas stratēģijas iespējas. Organizācija arī pauž pārliecību, ka kvalitatīvai aparatūrai un izmeklējuma metodē izglītotam reimatologam jābūt pieejamam visās reimatoloģijas nodaļās vai kabinetos.


Jūs varētu interesēt

Mācāmies sniegt palīdzību ārkārtas situācijās (15.08.2016.)

Palīdzot cilvēkiem atgūt veselību, dzīvi bez sāpēm un kustību iespējas, mums katram ORTO klīnikā ir savs ieguldījums, lai tas notiktu. Strādājot kopā esam vairākkārt atskārtuši, ka svarīgi ir spēt vienoti darboties ne tikai ierastās situācijās, bet arī – negaidītās.
Lasīt visu

Ziemas sporta traumas

Līdzīgi kā krišana uz slidenām ielām, arī ziemas sporta viedi palielina noteiktu traumu risku – īpaši, ja piemirstam par elementāru saprātu un piesardzību. Traumatiskākā Latvijas iedzīvotājiem ir kalnu slēpošana, savukārt saudzīgākā/netraumatiskākā – distanču slēpošana. Katram ziemas sporta veidam ir savas raksturīgās traumas, tomēr pazīmes par vienu vai otru diagnozi var maldināt ne vien pašu, bet […]
Lasīt visu
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram