Ведущая клиника травматологии и ортопедии в странах Балтии

+371 6714 4013

Kopā ar pasaules ekspertiem formulē pacientu izmeklēšanas kritērijus

ORTO Klīnikas reimatoloģe dr. med. Anna Mihailova no 6. – 8. aprīlim Madridē piedalījās reimatoloģijas ekspertu forumā. Tikšanās mērķis bija izstrādāt kritērijus psoriātiskā artrīta ultrasonogrāfiskai novērošanai. Starptautiska reimatoloģijas ekspertu grupa 35 ārstu sastāvā pasaules reimatologu izglītības organizācijas The Targeted Ultrasound Initiative aicināta kopīgi formulēja kritērijus, pēc kuriem vadoties izmeklēt psoriātiskā artrīta pacientus.

Foruma ietvaros risinājās gan teorētiskā un debašu, gan praktiskā sadaļa. “Kritēriji, kurus foruma ietvaros slimības diagnosticēšanai, attīstības izvērtēšanai un novērošanai kopīgi ar kolēģiem formulējām , vēl tiks atkārtoti vairākkārt pārbaudīti. Šī procesa mērķis ir radīt palīdzošu principu kopumu, ko kolēģi visā pasaulē turpmāk varēs izmantot darbam ar psoriātiskā artrīta pacientiem,” par paveikto saka Anna Mihailova.

Pamatā forumā katru valsti pārstāvēja viens reimatolgs. Latviju – divas ārstes – Anna Mihailova (ORTO Klīnika) un Ineta Buliņa (P.Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca).

Reimatologu izglītības organizācijas The Targeted Ultrasound Initiative mudinājums ir pēc iespējas biežāk izmantot ultrasonogrāfiskus izmeklējumus reimatoloģijas pacientu izmeklēšanā – tā precīzāk izprotot slimības gaitu un ārstēšanas stratēģijas iespējas. Organizācija arī pauž pārliecību, ka kvalitatīvai aparatūrai un izmeklējuma metodē izglītotam reimatologam jābūt pieejamam visās reimatoloģijas nodaļās vai kabinetos.


Jūs varētu interesēt

Publicē pētījumu prestižā pasaules medicīnas žurnālā – rezultāti vērtīgi ceļa locītavas artrozes pacientu ārstēšanai

Jūlijā ORTO Klīnikas ārstu kopīgi veidots raksts publicēts vienā no prestižākajiem un citējamākajiem pasaules traumatloloģijas, ortopēdijas zinātniskajiem žurnāliem Journal of orthopaedic surgery and research. Publikācija analizē divu gadu garumā ORTO Klīnikā vāktus un salīdzinātus datus par PRP un kortikosteroīdu injekciju ilgtermiņa ietekmi vidēji smagas ceļa locītavas artrozes ārstēšanā.
Lasīt visu

Dariet ar mani, ko gribat, galvenais, lai man kļūst labāk!

Žurnāla Ievas veselība jaunajā numurā plašs raksts – rakstnieces un žurnālistes Zanes Zustas iepazīšana caur to, kā viņa pratusi tikt galā ar dažādām veselības problēmām. Starp nevienkāršākajām – diska trūce, kas bija jāoperē. Meklējot starp daudziem ārstiem un fizioterapeitiem, viņa savējos atrada ORTO Klīnikā – Arti Gulbi mugurkaula ķirurgu un Jāni Ķepīti – fizioterapeitu. Mazliet […]
Lasīt visu
Общество с ограниченной ответственностью SIA ORTO klīnika 26.01.2023 заключило с LIAA договор № SKV-TL-2023/9 о получении поддержки в рамках мероприятия «Содействие международной конкурентоспособности», которое софинансируется Европейским фондом регионального развития.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram