Didžiausia traumatologijos ir ortopedijos klinika Baltijos šalyse

+371 6714 4013

Kopā ar pasaules ekspertiem formulē pacientu izmeklēšanas kritērijus

ORTO Klīnikas reimatoloģe dr. med. Anna Mihailova no 6. – 8. aprīlim Madridē piedalījās reimatoloģijas ekspertu forumā. Tikšanās mērķis bija izstrādāt kritērijus psoriātiskā artrīta ultrasonogrāfiskai novērošanai. Starptautiska reimatoloģijas ekspertu grupa 35 ārstu sastāvā pasaules reimatologu izglītības organizācijas The Targeted Ultrasound Initiative aicināta kopīgi formulēja kritērijus, pēc kuriem vadoties izmeklēt psoriātiskā artrīta pacientus.

Foruma ietvaros risinājās gan teorētiskā un debašu, gan praktiskā sadaļa. “Kritēriji, kurus foruma ietvaros slimības diagnosticēšanai, attīstības izvērtēšanai un novērošanai kopīgi ar kolēģiem formulējām , vēl tiks atkārtoti vairākkārt pārbaudīti. Šī procesa mērķis ir radīt palīdzošu principu kopumu, ko kolēģi visā pasaulē turpmāk varēs izmantot darbam ar psoriātiskā artrīta pacientiem,” par paveikto saka Anna Mihailova.

Pamatā forumā katru valsti pārstāvēja viens reimatolgs. Latviju – divas ārstes – Anna Mihailova (ORTO Klīnika) un Ineta Buliņa (P.Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca).

Reimatologu izglītības organizācijas The Targeted Ultrasound Initiative mudinājums ir pēc iespējas biežāk izmantot ultrasonogrāfiskus izmeklējumus reimatoloģijas pacientu izmeklēšanā – tā precīzāk izprotot slimības gaitu un ārstēšanas stratēģijas iespējas. Organizācija arī pauž pārliecību, ka kvalitatīvai aparatūrai un izmeklējuma metodē izglītotam reimatologam jābūt pieejamam visās reimatoloģijas nodaļās vai kabinetos.


Jūs varētu interesēt

Veram durvis ORTO klīnikas “mācībnīcai” (31.08.2017)

Rīt, 1. septembrī ORTO klīnikā sāksies jauns mācību gads. Četri mūsu ārsti klīnikas telpās lasīs lekcijas un vadīs praktiskas nodarbības abu Latvijas medicīnas augstskolu studentiem. Tāpat regulāri rīkosim kursus ģimenes, sporta ārstiem un fizioterapeitiem, lai bagātinātu un padziļinātu viņu zināšanas specifiski traumatoloģijas, ortopēdijas, mugurkaula ķirurģijas un reimatoloģijas jautājumos, kas ir ORTO klīnikas specializācija. 1. septembrī fizioterapeitiem esam noorganizējuši četru dienu manuālās terapijas kursu, kuru vadīs Vācijas manuālās terapijas speciālists un pasniedzējs.
Lasīt visu

Kā atgriezties ierastā dzīvē pēc traumas vai operācijas? (audio)

Kad krietnu laiku pēc savainojuma esam gājuši fizioterapijā, vingrojuši, rehabilitējušies, pienāk brīdis, kad iekšējā balss saka – ir gana, ar mani jau viss ir kārtībā. Ja ierastā dzīve, kuru plānojam atsākt, ir gana aktīva, kustīga un saistīta ar sportu, tad iekšējā sajūta var izrādīties daudz mānīgāka, nekā varētu paredzēt.
Lasīt visu
1 2 3 320
RAB „ORTO klinika“ su Latvijos investicijų ir plėtros agentūra 2023-01-26 sudarė sutartį Nr. SKV-TL-2023/9 dėl paramos gavimo pagal programą „Tarptautinio konkurencingumo skatinimas“, iš dalies finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram