Vadošā traumatoloģijas-ortopēdijas klīnika Baltijā

+371 6714 4013

Dalās jaunāko risinājumu pieredzē ceļa locītavas skrimšļa bojājumu ārstēšanā

Pagājušā nedēļas nogale ORTO Klīnikā aizritēja pieredzes apmaiņas gaisotnē traumatologu, ortopēdu kopienā. Šeit bija pulcējušies ārsti, kurus interesē, vai kuri savā darbā pielieto metodes, kas novērš ceļa locītavas skrimšļa bojājumus. Ar savu pieredzi dalījās īpaši aicinātais viesis, Polijas kolēģis Dr. Tomas Piontek, kuram ir vairāk kā 10 gadu pieredze dažādu ķirurģiskas metožu pielietošanā skrimšļa defektu ārstēšanai. Kolēģus ar savas klīniskās prakses rezultātiem iepazīstināja arī ORTO Klīnikas traumatologi, ortopēdi: Andrejs Elksniņš-Finogejevs un Ēriks Ozols.  

Lielākā daļa efektīvu risinājumu bojāta skrimšļa labošanai ir gana jauni un Latvijā maz praktizēti arī tādēļ, ka  šīs operācijas nav iekļautas valsts apmaksāto sarakstā. Tomēr, ņemot vērā, ka tās uzrāda labus rezultātus un palīdz novērst tālāku skrimšļa nodilumu, radīja interesi arī Latvijas kolēģu vidū. Traumoatolgi, ortopēdi ne vien noklausījās lekcijas, bet arī aktīvi iesaistījās diskusijā par indikācijām šāda veida operācijām un sasniedzamajiem rezultātiem. Tāpat ārstiem bija iespēja darboties nelielās praktiskās meistarklasēs, izmēģinot dažus no iespējamiem risinājumiem. 


Jūs varētu interesēt

Plīsis menisks – jāoperē?

Siltie gada mēneši ir laiks, kad ar jaunu entuziasmu metoties dārza darbos un sportā, nereti atklājam, ka nepatīkamas sajūtas ceļu locītavās, entuziasmu ierobežo un vienlaikus liek aizdomāties – vai viss ar ceļiem kārtībā. Biežākais iemesls problēmām ceļu locītavās ir menisku bojājumi. Nosaukums īpaši sportistu traumu kontekstā izskan bieži, bet, kad un vai šī diagnoze jāsāk piemērot savai situācijai?
Lasīt visu

Žurnāla Veselība aprīļa tēma – podagra

Podagra ir viens no izplatītākajiem artrīta veidiem – turklāt pilnībā izārstējams. Žurnāla Veselība jaunajā numurā lielā tēma veltīta šai saslimšanai. Par iemesliem, ārtēšanu, dzīvesveida maiņu un citiem svarīgiem aspektiem, kas ietekmē slimības gaitu. Rakstu konsultējusi – Anna Mihailova ORTO Klīnikas reimatoloģe.
Lasīt visu
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram