Vadošā traumatoloģijas-ortopēdijas klīnika Baltijā

+371 6714 4013

Dalās jaunāko risinājumu pieredzē ceļa locītavas skrimšļa bojājumu ārstēšanā

Pagājušā nedēļas nogale ORTO Klīnikā aizritēja pieredzes apmaiņas gaisotnē traumatologu, ortopēdu kopienā. Šeit bija pulcējušies ārsti, kurus interesē, vai kuri savā darbā pielieto metodes, kas novērš ceļa locītavas skrimšļa bojājumus. Ar savu pieredzi dalījās īpaši aicinātais viesis, Polijas kolēģis Dr. Tomas Piontek, kuram ir vairāk kā 10 gadu pieredze dažādu ķirurģiskas metožu pielietošanā skrimšļa defektu ārstēšanai. Kolēģus ar savas klīniskās prakses rezultātiem iepazīstināja arī ORTO Klīnikas traumatologi, ortopēdi: Andrejs Elksniņš-Finogejevs un Ēriks Ozols.  

Lielākā daļa efektīvu risinājumu bojāta skrimšļa labošanai ir gana jauni un Latvijā maz praktizēti arī tādēļ, ka  šīs operācijas nav iekļautas valsts apmaksāto sarakstā. Tomēr, ņemot vērā, ka tās uzrāda labus rezultātus un palīdz novērst tālāku skrimšļa nodilumu, radīja interesi arī Latvijas kolēģu vidū. Traumoatolgi, ortopēdi ne vien noklausījās lekcijas, bet arī aktīvi iesaistījās diskusijā par indikācijām šāda veida operācijām un sasniedzamajiem rezultātiem. Tāpat ārstiem bija iespēja darboties nelielās praktiskās meistarklasēs, izmēģinot dažus no iespējamiem risinājumiem. 


Jūs varētu interesēt

Operējam artroskopiski - jauna podkāsta sērija (audio un video)

Artroskopija ir viena no operēšanas tehnikām traumatoloģijā, ortopēdijā. Lai arī vairāk kā simts gadus sena, tieši pēdējos 30 gados tā ļoti attīstījusies, pateicoties optikas un virknei citu tehnoloģiju progresam. Artroskopiski operējot, audi tiek caurdurti un caur dūrumiem (portāliem) ievadīta gan mazītiņa kamera, gan niecīga izmēra instrumenti uz gariem kātiem. Arī šuves pēc operācijas ir maziņas un atlabšana - vieglāka. Bet vai visu iespējams operēt artroskopiski?
Lasīt visu

Intraartikulārām injekcijām veltītā simpozijā tiekas starptautiski jomas eksperti

Oktobra sākumā, ORTO Klīnikas reimatoloģe Anna Mihailova piedalījās starptautiskā intraartikulārām injekcijām veltītā simpozijā Portugālē, Lisabonā (International Symposium on Intra-Articular Treatment (ISIAT)). Injekcijas locītavās pamatā pielito ārstējot osteoartrītu. Efektivitātes un precizitātes nodrošināšanai tās veic ultrasonogrāfiskā kontrolē.
Lasīt visu
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram