Ведущая клиника травматологии и ортопедии в странах Балтии

+371 6714 4013

Dalās jaunāko risinājumu pieredzē ceļa locītavas skrimšļa bojājumu ārstēšanā

Pagājušā nedēļas nogale ORTO Klīnikā aizritēja pieredzes apmaiņas gaisotnē traumatologu, ortopēdu kopienā. Šeit bija pulcējušies ārsti, kurus interesē, vai kuri savā darbā pielieto metodes, kas novērš ceļa locītavas skrimšļa bojājumus. Ar savu pieredzi dalījās īpaši aicinātais viesis, Polijas kolēģis Dr. Tomas Piontek, kuram ir vairāk kā 10 gadu pieredze dažādu ķirurģiskas metožu pielietošanā skrimšļa defektu ārstēšanai. Kolēģus ar savas klīniskās prakses rezultātiem iepazīstināja arī ORTO Klīnikas traumatologi, ortopēdi: Andrejs Elksniņš-Finogejevs un Ēriks Ozols.  

Lielākā daļa efektīvu risinājumu bojāta skrimšļa labošanai ir gana jauni un Latvijā maz praktizēti arī tādēļ, ka  šīs operācijas nav iekļautas valsts apmaksāto sarakstā. Tomēr, ņemot vērā, ka tās uzrāda labus rezultātus un palīdz novērst tālāku skrimšļa nodilumu, radīja interesi arī Latvijas kolēģu vidū. Traumoatolgi, ortopēdi ne vien noklausījās lekcijas, bet arī aktīvi iesaistījās diskusijā par indikācijām šāda veida operācijām un sasniedzamajiem rezultātiem. Tāpat ārstiem bija iespēja darboties nelielās praktiskās meistarklasēs, izmēģinot dažus no iespējamiem risinājumiem. 


Jūs varētu interesēt

Astoņi vērtīgi ieteikumi maratona dalībniekiem (18.05.2016.)

Līdz Lattelecom Rīgas Maratonam vēl divas dienas! Skrējēju daudzums ielās, parkos un mežos pēdējo mēnešu laikā vairojies augošā progresijā. Skriešana noteikti ir labāko atkarību vai aizraušanos augšgalā. Mēs paši to mīlam. Tomēr ikdienā ārstējam sporta traumu sekas, tādēļ piedāvājam dažus ieteikums, kam pievērst uzmanību vēl atlikušajās dienās līdz savam lielajam skrējienam un ko neatstāt bez ievērības pēc distances noskriešanas, līksmojot par paveikto.
Lasīt visu

Saulainas Lieldienas!

Ja Lieldienu pirmo rītu iet priekš saules lēkšanas upē mazgāties, tad visu gadu ir vesels, vēsta ticējums. Agri mostoties ir iespēja brīnumu redzēt – Lieldienas rītā saule šūpojoties. Priecīgas Lieldienas! Nenoguliet brīnumu! ORTO Klīnika
Lasīt visu
Общество с ограниченной ответственностью SIA ORTO klīnika 26.01.2023 заключило с LIAA договор № SKV-TL-2023/9 о получении поддержки в рамках мероприятия «Содействие международной конкурентоспособности», которое софинансируется Европейским фондом регионального развития.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram