Juhtiv traumatoloogia ja ortopeedia kliinik Baltimaades

+371 6714 4013

Pasaules Fizioterapeitu konferencē iepazīstina ar Latvijā veiktu pētījumu (05.12.2017.)

Novembra nogalē no 27. – 29.11. ORTO klīnikas fizioterapeite Guna Semjonova 5. Starptautiskajā Fizioterapijas konferencē Dubajā iepazīstināja kolēģus ar Latvijā īstenotu pētījumu, kurā pašreiz piedalās. Tā saturs tika atzīts par vienu no interesantākajiem konferences ietvaros.

Sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes zinātniekiem Aleksandru Oksu un Alekseju Kataševu un Latvijas uzņēmumu EHO tex, kas specializējas ar sensoriem caurausta auduma ražošanā, Guna Semjonova izstrādājusi īpašu kreklu plecu joslas kustību amplitūdas mērīšanai. Viņas pētnieciskā interese pašreiz ir objektīvi izvērtēt plecu joslas un pleca locītavas kustības augsta līmeņa aktivitāšu laikā, izmantojot viedā tekstila piedāvātās iespējas.

 “Kad rodas problēmas, mums ieteicams vingrot fizioterapeita uzraudzībā, jo pat nenojaušot, bieži vingrojam nepareizi – nosacīti – saudzējot problemātisko vietu. Šādai vingrošanai ir maz jēgas. Sensoriem aprīkotais krekls uztver nepareizas kustības un ļauj izmaiņas ieraudzīt uz datora ekrāna. Redzot to, iespējams pašam apzināti koriģēt kustības vingrojuma laikā. Pieņemu, ka nākotnē ar šādiem sensoriem aprīkoti krekli var noderēt cilvēkiem, kuri terapeitiskos vingrojumus pildīs patstāvīgi. Līdzīgi kā fizioterapeits, tie atgādinās, kā vingrojumu veikt pareizi, nevis “ērtāk”,” saka pētījuma autore Guna Semjonova.

Semināra trijās dienās ar zinātnisku pētījumu prezentācijām uzstājās fizioterapeiti no dažādām pasaules valstīm. ORTO klīnikas fizioterapeites Gunas Semjonovas pētījums tika atzīts viens no perspektīvākajiem nozares attīstībai.


Jūs varētu interesēt

Rituma Ivanova gleznu izstāde ORTO klīnikā

ORTO klīnikas telpās skatāmi latviešu gleznotāja Rituma Ivanova 14 lielformāta darbi. Mākslinieka gleznas izstādēs vērojuši cilvēki visā pasaulē – Parīzē, Kalifornijā, Berlīnē, Ķīnā, Maskavā, Maiami, Bāzelē un citur. 2009. gadā Ivanova glezna Kadrs 05 tika pārdota Londonā prestižajā starptautiskajā izsoļu nama Sothbey’s izsolē. Mākslinieka rokraksts ir raksturīgs un atpazīstams – viņš strādā paša radītā tehnikā, veidojot liela izmēra darbus, kas atspoguļo atmiņā paliekošus cilvēku portretus un ķermeņus.
Lasīt visu

Krustenisko saišu plīsumi un risinājumi (audio)

Jaunās podkāsta sērijas tēma ir ceļa locītavas priekšējo krustenisko saišu plīsumi. Pieredzē dalās traumatalogi, ortopēdi Jānis Viļums un Andrejs Peredistijs. 
Lasīt visu
26.01.2023 allkirjastas SIA „ORTO Klīnika“ Läti Investeerimis- ja Arenguagentuuriga (LIAA) lepingu nr SKV-TL-2023/9 toetuse saamiseks meetme "Rahvusvahelise konkurentsivõime edendamine" raames, mida kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram