Vadošā traumatoloģijas-ortopēdijas klīnika Baltijā

+371 6714 4013

Pasaules Fizioterapeitu konferencē iepazīstina ar Latvijā veiktu pētījumu (05.12.2017.)

Novembra nogalē no 27. – 29.11. ORTO klīnikas fizioterapeite Guna Semjonova 5. Starptautiskajā Fizioterapijas konferencē Dubajā iepazīstināja kolēģus ar Latvijā īstenotu pētījumu, kurā pašreiz piedalās. Tā saturs tika atzīts par vienu no interesantākajiem konferences ietvaros.

Sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes zinātniekiem Aleksandru Oksu un Alekseju Kataševu un Latvijas uzņēmumu EHO tex, kas specializējas ar sensoriem caurausta auduma ražošanā, Guna Semjonova izstrādājusi īpašu kreklu plecu joslas kustību amplitūdas mērīšanai. Viņas pētnieciskā interese pašreiz ir objektīvi izvērtēt plecu joslas un pleca locītavas kustības augsta līmeņa aktivitāšu laikā, izmantojot viedā tekstila piedāvātās iespējas.

 “Kad rodas problēmas, mums ieteicams vingrot fizioterapeita uzraudzībā, jo pat nenojaušot, bieži vingrojam nepareizi – nosacīti – saudzējot problemātisko vietu. Šādai vingrošanai ir maz jēgas. Sensoriem aprīkotais krekls uztver nepareizas kustības un ļauj izmaiņas ieraudzīt uz datora ekrāna. Redzot to, iespējams pašam apzināti koriģēt kustības vingrojuma laikā. Pieņemu, ka nākotnē ar šādiem sensoriem aprīkoti krekli var noderēt cilvēkiem, kuri terapeitiskos vingrojumus pildīs patstāvīgi. Līdzīgi kā fizioterapeits, tie atgādinās, kā vingrojumu veikt pareizi, nevis “ērtāk”,” saka pētījuma autore Guna Semjonova.

Semināra trijās dienās ar zinātnisku pētījumu prezentācijām uzstājās fizioterapeiti no dažādām pasaules valstīm. ORTO klīnikas fizioterapeites Gunas Semjonovas pētījums tika atzīts viens no perspektīvākajiem nozares attīstībai.


Jūs varētu interesēt

Nesāpīga un efektīva – slinga terapija

Viens no saudzīgākiem un mērķtiecīgi - uz noteiktu muskuļu grupu darbināšanu orientētiem vingrošanas veidiem ir – slinga terapija. Vingrošanas laikā viss cilvēka ķermenis vai kāda tā daļa atrodas iekārtā stāvoklī. Šādi vingrošana tiek padarīta maksimāli saudzīga un vienlaikus mērķtiecīga.
Lasīt visu

Sveicam Pasaules Fizioterapijas dienā!

8. septembrī visā pasaulē jau tradicionāli atzīmē Pasaules Fizioterapijas dienu. Šogad uzmanība tiek īpaši pievērsta fizioterapeita darbam ar cilvēkiem, kuriem Covid-19 pārslimošana prasa ilgstošu veseļošanos. Dienas mērķis ir vienot un kopīgi izglītot visas pasaules fizioterapeitus.
Lasīt visu
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram