Leading trauma and orthopaedics clinic in Baltics

+371 6714 4013

Pasaules Fizioterapeitu konferencē iepazīstina ar Latvijā veiktu pētījumu (05.12.2017.)

Novembra nogalē no 27. – 29.11. ORTO klīnikas fizioterapeite Guna Semjonova 5. Starptautiskajā Fizioterapijas konferencē Dubajā iepazīstināja kolēģus ar Latvijā īstenotu pētījumu, kurā pašreiz piedalās. Tā saturs tika atzīts par vienu no interesantākajiem konferences ietvaros.

Sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes zinātniekiem Aleksandru Oksu un Alekseju Kataševu un Latvijas uzņēmumu EHO tex, kas specializējas ar sensoriem caurausta auduma ražošanā, Guna Semjonova izstrādājusi īpašu kreklu plecu joslas kustību amplitūdas mērīšanai. Viņas pētnieciskā interese pašreiz ir objektīvi izvērtēt plecu joslas un pleca locītavas kustības augsta līmeņa aktivitāšu laikā, izmantojot viedā tekstila piedāvātās iespējas.

 “Kad rodas problēmas, mums ieteicams vingrot fizioterapeita uzraudzībā, jo pat nenojaušot, bieži vingrojam nepareizi – nosacīti – saudzējot problemātisko vietu. Šādai vingrošanai ir maz jēgas. Sensoriem aprīkotais krekls uztver nepareizas kustības un ļauj izmaiņas ieraudzīt uz datora ekrāna. Redzot to, iespējams pašam apzināti koriģēt kustības vingrojuma laikā. Pieņemu, ka nākotnē ar šādiem sensoriem aprīkoti krekli var noderēt cilvēkiem, kuri terapeitiskos vingrojumus pildīs patstāvīgi. Līdzīgi kā fizioterapeits, tie atgādinās, kā vingrojumu veikt pareizi, nevis “ērtāk”,” saka pētījuma autore Guna Semjonova.

Semināra trijās dienās ar zinātnisku pētījumu prezentācijām uzstājās fizioterapeiti no dažādām pasaules valstīm. ORTO klīnikas fizioterapeites Gunas Semjonovas pētījums tika atzīts viens no perspektīvākajiem nozares attīstībai.


Jūs varētu interesēt

ORTO Klīnikai 12 gadi!

Tieši pirms 12 gadiem - 13. jūnijā darbu sāka ORTO Klīnika.  Mums šodien Dzimšanas diena!
Lasīt visu
1 2 3 322
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram