Leading trauma and orthopaedics clinic in Baltics

+371 6714 4013

Jēkabs Grinbergs dalās zināšanās ar Ogres jaunajiem futbolistiem

Vienu no saulainām septembra izskaņas nedēļas nogalēm Jēkabs Grinbergs ORTO Klīnikas sporta diagnostikas speciālists aizvadīja kopā ar Ogres novada sporta centra jaunajiem futbolistiem, mācot un pamatojot, kā iesildīties un atslidīties pēc treniņiem. Viņš pārsteidza un ieinteresēja ne vien jaunos sportistus, bet arī viņu vecākus un trenerus, kuri visi pieraduši pie cita veida darbībām muskuļu sagatavošanai un atbrīvošanai.

Iesildīšanos un atsildīšanos futbolistiem Jēkabs sastādīja balstoties uz FIFA 11+ programmu, kas paredzēta atbilstoša vecuma posma jauniešiem. Tomēr analizējot pēdējo gadu aktuālākos pētījumus sporta zinātnē, Jēkabs šo programmu tuvināja jaunākām tendencēm un izpratnei par ķermeņa sagatavošanu sportam un muskuļu atbrīvošanai pēc tā.

“Latvijā līdzīgi kā visā postpadomju telpā valda ļoti iesakņojušies sporta mīti,” saka Jēkabs. “Cilvēki sāk treniņus ar skriešanu un lekšanu, lai iesildītu visas muskuļu grupas un veicinātu asinsriti, savukārt noslēgumā noteikti ir jāstaipās. Bet pētījumi pierāda, ka ir daudz efektīvāki veidi, kā sagatavot un atbrīvot ķermeni,” tā Jēkabs Grinbergs.

Strādājot ar jauniešiem un viņu treneriem, sporta diagnostikas speciālista mērķis ir pamatoti rādīt, kā mainīt pieeju treniņiem, lai padarītu sportistus un to sniegumu efektīvāku un ilgspējīgāku.

Tuvākajā laikā sagatavosim apkopojumu par sporta zinātnē aktuālāko skatījumu uz iesildīšanās un muskuļu atbrīvošanas vērtīgākajiem vingrojumiem un darbībām.

ORTO klīnikas sporta diagnostikas speciālists Jēkabs Grīnbergs ieguvis bakalaura grādu sporta zinātnē ASV un maģistra grādu augstu sasniegumu sportā un fiziskajā sagatavotībā Spānijā, kur viņam bija iespēja mācīties no pasaulē atzītiem pētniekiem un speciālistiem, tajā skaitā Jensa Bangsbo, bijušā FK “Juventus” fiziologa.


Jūs varētu interesēt

Intensīva vingrošanas pusstunda kopā ar fizioterapeiti Ievu Piekusi

Ja turi rūpi par pusaudzi, kura ir pārņemta ar svara un skaistuma jautājumiem, un idejas smeļas visneiespējamākos informācijas avotos, esam sagatavojuši pārdomātu, aktīvu un gana nevienkāršu vingrošanas nodarbību.
Lasīt visu

Artroze celī – ārstēt vai neārstēt? (13.07.2016.)

Ja tev vai tavam radiniekam diagnosticēta ceļa locītavas artroze, un ārsts, noplātot rokas, teicis: nekas nav līdzams, ar sāpēm vienkārši nāksies sadzīvot un agri vai vēlu būs jāveic locītavas nomaiņa – zini, ka situācija nebūt nav tik bezcerīga.
Lasīt visu
1 2 3 303
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram