Ведущая клиника травматологии и ортопедии в странах Балтии

+371 6714 4013

Jēkabs Grinbergs dalās zināšanās ar Ogres jaunajiem futbolistiem

Vienu no saulainām septembra izskaņas nedēļas nogalēm Jēkabs Grinbergs ORTO Klīnikas sporta diagnostikas speciālists aizvadīja kopā ar Ogres novada sporta centra jaunajiem futbolistiem, mācot un pamatojot, kā iesildīties un atslidīties pēc treniņiem. Viņš pārsteidza un ieinteresēja ne vien jaunos sportistus, bet arī viņu vecākus un trenerus, kuri visi pieraduši pie cita veida darbībām muskuļu sagatavošanai un atbrīvošanai.

Iesildīšanos un atsildīšanos futbolistiem Jēkabs sastādīja balstoties uz FIFA 11+ programmu, kas paredzēta atbilstoša vecuma posma jauniešiem. Tomēr analizējot pēdējo gadu aktuālākos pētījumus sporta zinātnē, Jēkabs šo programmu tuvināja jaunākām tendencēm un izpratnei par ķermeņa sagatavošanu sportam un muskuļu atbrīvošanai pēc tā.

“Latvijā līdzīgi kā visā postpadomju telpā valda ļoti iesakņojušies sporta mīti,” saka Jēkabs. “Cilvēki sāk treniņus ar skriešanu un lekšanu, lai iesildītu visas muskuļu grupas un veicinātu asinsriti, savukārt noslēgumā noteikti ir jāstaipās. Bet pētījumi pierāda, ka ir daudz efektīvāki veidi, kā sagatavot un atbrīvot ķermeni,” tā Jēkabs Grinbergs.

Strādājot ar jauniešiem un viņu treneriem, sporta diagnostikas speciālista mērķis ir pamatoti rādīt, kā mainīt pieeju treniņiem, lai padarītu sportistus un to sniegumu efektīvāku un ilgspējīgāku.

Tuvākajā laikā sagatavosim apkopojumu par sporta zinātnē aktuālāko skatījumu uz iesildīšanās un muskuļu atbrīvošanas vērtīgākajiem vingrojumiem un darbībām.

ORTO klīnikas sporta diagnostikas speciālists Jēkabs Grīnbergs ieguvis bakalaura grādu sporta zinātnē ASV un maģistra grādu augstu sasniegumu sportā un fiziskajā sagatavotībā Spānijā, kur viņam bija iespēja mācīties no pasaulē atzītiem pētniekiem un speciālistiem, tajā skaitā Jensa Bangsbo, bijušā FK “Juventus” fiziologa.


Jūs varētu interesēt

Pavasara semināri fizioterapeitiem “Audi, saites un to saslimšanas”

Aicinām fizioterapeitus uz četriem bezmaksas pavasara semināriem ORTO Klīnikā “Audi, saites un to saslimšanas”! Semināra nosaukums: Kaulu audi
Lasīt visu

Mūsējie – uz skolu (31.08.2016.)

Arī mēs gaidām jauna mācību gada sākumu ne bez zināma satraukuma, bet toties ar gandarījuma sajūtu, jo pieci no mūsu ārstiem papildus darbam ORTO klīnikā, atsāks pasniedzēju gaitas abās Latvijas medicīnas augstskolās.
Lasīt visu
Общество с ограниченной ответственностью SIA ORTO klīnika 26.01.2023 заключило с LIAA договор № SKV-TL-2023/9 о получении поддержки в рамках мероприятия «Содействие международной конкурентоспособности», которое софинансируется Европейским фондом регионального развития.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram