Vadošā traumatoloģijas-ortopēdijas klīnika Baltijā

+371 6714 4013

Injekcijas

Lai mazinātu locītavu sāpes, cīpslu, saišu kā arī muskuļu iekaisumu pielieto dažāda veida preparātu injicēšanu bojātajos audos vai locītavā. Pārliecinošākie rezultāti vērojami trīs veidu injekcijām. Tās piedāvājam pacientiem arī ORTO klīnikā.

Hialuronskābes injekcija

Hialuronskābe bojātajā locītavā mazina sāpes, pietūkumu un stīvumu. Šī injekcija piemērota gadījumiem, kad nesteroīdās pretiekaisuma zāles nedod rezultātus, vai cilvēkam pret tām ir nepanesība. Iedarbība parasti nav tūlītēja, kā piemēram, pēc hormonālo steroīdu injekcijām, toties – ilgāka – līdz pat pusgadam.  Hialuronskābes injekcijas iedarbību var pilnībā novērtēt pēc piecām nedēļām.

Hialuronskābes injekcijas veicamas tikai, kad locītavā izārstēts iekaisums. Pašreiz lielāko efektu uzrādījušas injekcijas, kas veiktas ceļa locītavu skrimšļu deģeneratīvo procesu ārstēšanai.

Izšķir augstas un zemas viskozitātes hialuronskābes injekcijas. Augstas viskozitātes hialuronskābes injekcijas izteiktāk pilda amortizācijas funkciju un mazina sāpes. Savukārt zemas viskozitātes hialuronskābes injekcijas vairāk baro locītavu virsmas. Zemas viskozitātes hialuronskābes injekcijas var atkārtot trīs līdz piecas reizes – pa vienai nedēļā. Augstas viskozitātes injekcijas var atkārtot ne biežāk kā reizi pusgadā.

Iespējamās blakusparādības. Atsevišķos gadījumos tūlīt pēc injekcijas jūtamas asas sāpes locītavā, tā var kļūt sārta un pietūkt. Šāda reakcija var būt gan pēc pirmās, gan otrās injekcijas. Parasti simptomi pāriet, ja locītavai uzliek vēsu kompresi. Sāpes injekcijas rezultātā var nepāriet pilnībā. 

Hormonālu steroīdu (kortikosteroīdu)  injekcija

Ātri mazina sāpes un tūsku, tādēļ nereti tiek lietotas gadījumos, kad nesteroīdās pretiekaisuma zāles nedod rezultātus vai cilvēkam pret tām ir nepanesība. Injekcijas efekts ir jūtams vienas līdz divu dienu laikā. Tās iedarbība ilgst no dažām dienām līdz pusgadam. Ja iepriekšējā injekcija bijusi efektīva vismaz četrus mēnešus, to var atkārtot. Atkārtotu injekciju skaits nedrīkst pārsniegt četras reizes gadā.

Iespējamās blakusparādības. Atsevišķos gadījumos tūlīt pēc injekcijas jūtamas asas sāpes locītavā, tā var kļūt sārta un pietūkt. Parasti šie simptomi pāriet, ja locītavai uzliek vēsu kompresi. Injekcijas vietā var veidoties tauku atrofija, kas nozīmē, ka, mazinoties zemādas tauku slānim, var veidoties neliela iedobe vai bedrīte ādā. Retos gadījumos pēc injekcijas var mainīties ādas krāsa injekcijas vietā, brīdi pēc injekcijas seja var kļūt sārta, diabēta slimniekiem var paaugstināties cukura līmenis asinīs. 

Proteīnu injekcija –  augšanas faktora jeb ar trombocītiem bagātinātas plazmas injekcija

Proteīna injekcijas aktīvi izmanto medicīnas jomās, kur ir būtiska audu atjaunošanās procesi, piemēram, mikroķirurģijā kā arī traumatoloģijā – otropēdijā.  Uzlabojumi pēc proteīnu injekcijas nav tūlītēji – tie kļūst jūtami dažas nedēļas pēc injekcijas. Sešu mēnešu ietvaros ieteicams veikt ne vairāk kā trīs proteīnu injekcijas. Atšķirībā no steroīdu vai hialuronskābes injekcijām proteīnu injekcijai ir potenciāls dziedēt pašu problēmu, tādēļ veiksmes gadījumā atsevišķu diagnožu gadījumā izdodas novērst sāpju un iekaisuma cēloni.

Iespējamās blakusparādības. Ņemot vērā, ka proteīnu injekcijas veido no pacienta paša asinīm, tās tiek uzskatītas par relatīvi nekaitīgām. Tomēr jāņem vērā, ka ne pirms, ne pēc proteīnu injekcijas nevajadzētu lietot pretiekaisuma medikamentus.


SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram