Vadošā traumatoloģijas-ortopēdijas klīnika Baltijā

+371 6714 4013

Žurnāla Ej vasaras numurā par pārslodzes traumām

Starp SUP dēļiem, tālu ceļojumu aprakstiem un praktiskiem padomiem cilvēkiem, kuri mīl dzīvot aktīvi un brīvi, jaunajā žurnāla Ej numurā Allas Hohlovas ORTO Klīnikas fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārstes konsultēts raksts par pārslodzes traumām.

Tās nereti skar sportiskus cilvēkus, kuri uzticīgi veic vienu un to pašu sporta veidu, piemēram, skriešanu. Ārste norāda, ka šādi tiek noslogotas noteiktas muskuļu grupas, kamēr citas neiesaistītās kļūst arvien vājākas. Jau tā ne viss mūsu ķermenī ir līdzsvarā un stiprākiem muskuļiem ir tendence uzņemties arī tās funkcijas, kuras būtu jāpilda vājākajiem. Rezultātā, ja slodze ir regulāra un intensīva, stiprie muskuļi pārstrādājas, iesaistot šajā procesā arī citas ķermeņa struktūras – cīpslas, saites, kaulus. Rezultātā rodas pārslodzes traumas – sāpes, iekaisumi, plīsumi. 

Speciāliste iesaka – konkrētajā sporta veidā neiesaistīto muskuļa grupu stiprināšanai veltīt vismaz divus treniņus nedēļā. Plašāk žurnāla Ej vasaras izdevumā, kas nupat parādījies preses izdevumu tirdzniecības vietās. 


Jūs varētu interesēt

Priecīgus Ziemassvētkus! (video)

Viss mainās un plūst…  Viss kļūst savādāks.  Bet katram gadam  Ir savs svētvakars,  Savs slieksnis balts.
Lasīt visu

e-Kvīts nodrošina ērtāku datu iesniegšanu VID!

Mūsu klīnikā saņemto čeku jeb e-Kvīti, vairs nav personīgi jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestam (VID) pārmaksātā iedzīvotāja ienākumu nodokļa atgūšanai. Ar jūsu piekrišanu, izdarīsim to Jūsu vietā. Kā tas notiek?
Lasīt visu
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram