Vadošā traumatoloģijas-ortopēdijas klīnika Baltijā

+371 6714 4013

Pēc traumas vilcinies atgriezties sportā. Ko dotu funkcionālā testēšana?

Kas mūs attur pēc ilgi dziedētas traumas lekt, skriet, kāpt uz kalna slēpēm, iet tenisa laukumā? Piesardzība? Iekšēja nedrošība par sevi? Nav vēl sadzijis kā nākas? Muskuļi pēc traumas kļuvuši vājāki? Zinām dzelžaini, ko gribētos vismazāk – gūt jaunu traumu un sākt visu garo ārstēšanās ceļu no nulles punkta.

Kādēļ sporta medicīnā ir izstrādāts funkcionālais tests? Kā tas palīdz saprast, cik gatavi esam atgriezties ierastās fiziskās aktivitātēs? Ko domāt, ja testu nenokārtojam teicami un saņemam sarakstu ar to, kas mums vēl jāattīsta un jātrenē, lai droši sportotu? Kādēļ caurmēra dzīšanas laiks konkrētai traumai vai operācijai nav rādītājs cilvēka individuālai gatavībai? Kāpēc fizioterapeits, ar kuru kopā mēnešiem strādāts nevar būt objektīvs? Ko darīt, ja fiziski viss ir labi, bet joprojām ir nepārvarami bail atgriezties sportā?

Par to šajā sarunā ar Tomu Eglīti ORTO Klīnikas sporta ārstu rezidentu:

mājas lapā: https://bit.ly/3wSk1Sf

apple podcast: https://bit.ly/3PhYjxr

spotify: https://bit.ly/3TgKgJv


Jūs varētu interesēt

Sporta zinātne – kā uzlabot tavu sniegumu sportā (audio)

Sarunā ar Jēkabu Grinbergu ORTO Klīnikas sporta diagnostikas speciālistu runājam par to, cik pamatots ir priekšstats, ka sasniegumu atslēga ir daudzu stundas smagi fiziski treniņi. Kā pašreiz pasaules sporta zinātnē uzlūko cilvēku un kādas ir mūsu katra iespējas sportā sasniegt vairāk, nekā varam pašreiz?
Lasīt visu

Lai locītavas kalpotu pēc iespējas ilgāk (audio)

Locītavu nodilums – ko iespējams darīt, lai sāpes locītavās neierobežotu mūsu dzīvi vecākiem kļūstot? Vai vinnētājs būs tas, kurš vismaz daļu dzīves ļoti aktīvi sportojis, pārkāpjot savu spēku robežu, vai tas, kurš vairāk par vingrošanu savu ķermeni nebūs slogojis?
Lasīt visu
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram