Ведущая клиника травматологии и ортопедии в странах Балтии

+371 6714 4013

Pēc traumas vilcinies atgriezties sportā. Ko dotu funkcionālā testēšana?

Kas mūs attur pēc ilgi dziedētas traumas lekt, skriet, kāpt uz kalna slēpēm, iet tenisa laukumā? Piesardzība? Iekšēja nedrošība par sevi? Nav vēl sadzijis kā nākas? Muskuļi pēc traumas kļuvuši vājāki? Zinām dzelžaini, ko gribētos vismazāk – gūt jaunu traumu un sākt visu garo ārstēšanās ceļu no nulles punkta.

Kādēļ sporta medicīnā ir izstrādāts funkcionālais tests? Kā tas palīdz saprast, cik gatavi esam atgriezties ierastās fiziskās aktivitātēs? Ko domāt, ja testu nenokārtojam teicami un saņemam sarakstu ar to, kas mums vēl jāattīsta un jātrenē, lai droši sportotu? Kādēļ caurmēra dzīšanas laiks konkrētai traumai vai operācijai nav rādītājs cilvēka individuālai gatavībai? Kāpēc fizioterapeits, ar kuru kopā mēnešiem strādāts nevar būt objektīvs? Ko darīt, ja fiziski viss ir labi, bet joprojām ir nepārvarami bail atgriezties sportā?

Par to šajā sarunā ar Tomu Eglīti ORTO Klīnikas sporta ārstu rezidentu:

mājas lapā: https://bit.ly/3wSk1Sf

apple podcast: https://bit.ly/3PhYjxr

spotify: https://bit.ly/3TgKgJv


Jūs varētu interesēt

Par traumām un to profilaksi sportā runājam ar karavīriem

Suminot Latvijas armijas simtgadi, 15. jūnijā notiks vērienīgs šķēršļu skrējiens “Patria Tough Run”, kurā piedalīsies mūsu un sabiedroto karavīri kā arī Aizsardzības ministrijas darbinieki. Bagātinot karavīru zināšanas, mēnesi pirms pasākuma viesojāmies pie viņiem ar semināru “Intensīvs sports un traumu profilakse”.
Lasīt visu

5 jautājumi dažas dienas pirms maratona

?: Savai distancei gatavojos, trenējoties mežā vai stadionā uz mīksta seguma. Kas notiks uz asfalta? ● : Regulāri skrienot pa mežu un smiltīm, locītavas un cīpslas ir ieguvušas stingrību, lai stabilizētu kustību uz nevienmērīgas virsmas. Tāda sagatavotība nav īsti piemērota skriešanai pa cietu virsmu. Seguma maiņa var radīt diskomfortu, pat sāpes. Turpmāk ieteicams trenēties uz seguma, uz kura paredzēts atbildīgais skrējiens.
Lasīt visu
Общество с ограниченной ответственностью SIA ORTO klīnika 26.01.2023 заключило с LIAA договор № SKV-TL-2023/9 о получении поддержки в рамках мероприятия «Содействие международной конкурентоспособности», которое софинансируется Европейским фондом регионального развития.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram