Vadošā traumatoloģijas-ortopēdijas klīnika Baltijā

+371 6714 4013

Jānis Viļums Anglijā padziļina zināšanas saudzīgā pleca operēšanas tehnikā – artroskopijā

No 7. – 8. martam Jānis Viļums ORTO klīnikas traumatologs, ortopēds kopā ar vēl 23 Eiropā operējošiem ķirurgiem Anglijā, Jorkā, piedalījās mācību seminārā. Tikšanās mērķis bija praktiķu vidū padziļināti apspriest un trenēt pleca artroskopijas operēšanas tehnikas.  Kā lielāko ieguvumu Jānis Viļums min iespēju anatomikumā atkārtot reti izmantojamus operēšanas veidus. Divu dienu semināru rīkoja Eiropas sporta, traumatoloģijas, ceļa locītavas ķirurģijas un artroskopijas biedrība (European Society for Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy (ESSKA)), kas apvieno Eiropas vadošos ķirurgus-ortopēdus un zinātniekus.

Pleca locītavas artroskopija ir tehnika, ar kādu ORTO klīnikā iespējams risināt vairākus pleca locītavu bojājumus, piemēram, Rotatoru manšetes plīsumu vai hronisku pleca locītavas atdures sindromu. Pleca locītavas artroskopijas laikā veic divus vai trīs aptuveni 1 cm platus dūrienveida griezienus locītavā. Pa vienu no tiem tiek ievadīts 4 mm videokameras objektīvs kopā ar ļoti spilgtas gaismas kūli, kas izgaismo citkārt pilnībā tumšo locītavas telpu. Vairākkārtējā palielinājumā operējošais ķirurgs pleca locītavas kapsulas iekšējo telpu redz uz ekrāna. Caur pārējām dūrienu vietām tiek veikta operācija.
Artroskopiski veikta operācija ir ievērojami saudzīgāka par vaļēju pleca locītavas operāciju, atlabšanas periods ir salīdzinoši īss un rētas pēc operācijas – nelielas.
Lai arī Jānis Viļums veic 10 – 15 pleca locītavas artroskopijas mēnesī, tomēr ārsts atzina, ka arī daudz praktizējošam ķirurgam, ir vērtīgi izmantot iespēju, kad anatomikumā var neierobežoti eksperimentēt un atkārtot iemaņas, kuras praksē reti tiek izmantotas. Ārsts ar gandarījumu secināja, ka jaunākās paaudzes implanti un instrumenti, ko ķirurgi izmantoja operāciju laikā semināra ietvaros, ir tādi, ar kuriem viņš pats ikdienā strādā ORTO klīnikā.
Plašāk par semināru un tā programmu lasiet ESSKA mājas lapā:
http://www.esska.org/education/advanced-shoulder-instructional-course-7-8-march-2016


Jūs varētu interesēt

ORTO Klīnikas speciālists trenē Latvijas topošos basketbola talantus

ORTO Klīnikas fiziskās sagatavotības speciālists un sporta diagnosts Jēkabs Grinbergs aizvadīto nedēļas nogali pavadīja jaunatnes basketbola nometnē “Laiks Piespēlei”, kur bija aicināts trenēt jaunos basketbolistus no visas Latvijas. Latvijas Basketbola leģendas Raimonda Miglinieka organizētā - nu jau ceturtā pēc kārtas - jauniešu basketbola nometne notika Valkā no 26. līdz 30. decembrim. Tajā piedalījās ap 40 puiši vecumā no 13 līdz 15 gadiem, kuri ikdienā spēlē basketbolu dažādās Latvijas sporta skolās un jaunatnes sporta klubos.
Lasīt visu

Andrejs Finogejevs veic veiksmīgāko operāciju Baltijas kolēģu vidū (11.10.2017.)

Oktobra sākumā Andrejs Finogejevs ORTO klīnikas traumatologs, ortopēds AO Trauma rīkotajos kursos Tallinā Risinājumi sarežģītu, daudzfragmentāru lūzumu ārstēšanā praktiskajā nodarbībā tika atzīts par profesionālāko citu pieredzējušu kolēģu vidū.
Lasīt visu
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram