Vadošā traumatoloģijas-ortopēdijas klīnika Baltijā

+371 6714 4013

ORTO klīnikā – topošie ķirurgi un fizioterapeiti

10. februārī Ēnu dienā ORTO klīnikā strādāja 11 jauni darbinieki – ēnotāji. Daži bija nolēmuši iedziļināties ārsta darbā, citi – fizioterapeitu, bet viens skolnieks ēnoja mūsu klīnikas IT speciālistu. Interesentu vecums ietvēra amplitūdu no 12. līdz 4. klases skolniekiem.

Ēnotājiem bija iespēja izpētīt klīnikas darbu: apskatīt, kā darbojas reģistratūras darbinieces, kādi izskatās ārsta pieņemšanas kabineti, kur notiek radioloģiskie izmeklējumi un kā izskatās datortomogrāfijas vai magnētiskās rezonanses aparāts, kā izskatās izmeklējumi un ko tajos spēj saskatīt radiologs. Ēnotāji izpētīja kā izskatās pacienta un intensīvās terapijas palāta stacionārā. Lielākais notikums bija iespēja uzvilkt operējošo ķirurgu tērpus un apskatīt operāciju telpas. Tāpat tika mazliet pavingrots fizioterapijas zālē un pavērots, kā fizioterapeiti strādā ar cilvēkiem, kuri trenējas, lai atgūtu labas kustību spējas pēc operācijām.
Ēnu dienas pēcpusdienā mūsu 11 jaunie darbinieki atzina, ka diena bijusi interesanta un gūts ieskats vairākās profesijās, kur speciālisti strādā ORTO klīnikā. Dažiem šī pieredze ļāva pieņemt lēmumus attiecībā uz savas turpmākās profesijas izvēli.  Bet paši aizrautīgākie un ziņkārīgākie izrādījās vairāki četrklasnieki, kuri no rīta bija droši, ka par ārstiem kļūt nevēlas, pēc dažām stundām sprieda, ka šī profesija viņiem der, bet, uzvelkot ķirurgu tērpus un ielūkojoties operāciju zālē, nolēma, ka tomēr par dakteriem nevēlas kļūt.

Vairāki ēnotāji dienu pēc ēnošanas dalījās ar mums savos iespaidos:

Līga Astra Kalniņa, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 12. klases skolniece ēnoja Jāni Viļumu, traumatologu-ortopēdu:  Man šī Ēnu diena ļoti patika. Esmu 12. klasē un jāpieņem lēmums par nākotnes profesiju. Iespēja aprunāties ar Jāni Viļumu, kuru ēnoju un citiem ORTO klīnikas ārstiem un fizioterapeitiem, man palīdzēja iekšēji pieņemt lēmumu studēt medicīnu. Sports ir daļa no manas dzīves – spēlēju basketbolu – un vienmēr esmu gribējusi nezaudēt saikni ar to arī savā profesijas izvēlē. Tādēļ domāju – varbūt jākļūst par fizioterapeitu, tomēr pavērojot šī speciālista darbu, sapratu, ka man noteikti gribēsies vairāk. Medicīnu braukšu studēt uz Ameriku, bet apsolos atgriezties un ārstēt cilvēkus šeit Latvijā.

Elizabete Gulbe, Rīgas valsts 3. ģimnāzijas 10. klases skolniece ēnoja Arti Gulbi, mugurkaula ķirurgu: Vērojot daktera Gulbja darbu, pamanīju, cik viņš ir  nosvērts, mierīgs un ar asu analītisku prātu. Vērojot viņu pacientu konsultāciju laikā, ikreiz jutu rāmumu un uzticības sajūtu. Domāju, ka tāda veidojas arī pacientiem. Pamanīju, ka viena lieta ir spēt analizēt pacienta stāstījumu un izmeklēt viņu, lai saprastu saslimšanas cēloņus, bet pavisam cita, skaidri, vienkārši un iejūtīgi runāt ar cilvēku. Man ļoti patika, kā šīs divas iemaņas apvieno dakteris Gulbis.
Es gan esmu vēl tikai 10. klasē, bet, protams, prātoju par to, kādu ceļu dzīvē izvēlēties. Manuprāt, ārsta darbs ir ļoti atbildīgs un nozīmīgs. Šī diena kopā ar mugurkaula ķirurgu mani ļoti iedvesmoja. Es gribētu kļūt par labu ķirurgu.

Kārlis Žūriņš, Jelgavas 4. vidusskolas, 10. klases skolnieks ēnoja Pēteri Līkumu, radiologu:
Šajā dienā, ēnojot Pēteris Līkumu atskārtu, cik daudz ārstam ir jāzina un cik sarežģīts ir viņa darbs. Pēteris to dara ar tādu vieglumu un aizrautību, ka, neiedziļinoties, viss šķiet tik vienkārši. Es pagaidām esmu savas turpmākās profesijas meklējumus un ar lielu interesi izmantoju iespējas ēnot ļoti dažādu profesiju pārstāvjus. Tomēr priekš sevis sapratu, ka par ārstu nekļūšu.

Ēnotāji ORTO klīnikā:

Līga Astra Kalniņa, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 12. klases skolniece ēnoja Jāni Viļumu, traumatologu-ortopēdu
Līga Putniņa, Rīgas Juglas vidusskolas, 12. klases skolniece ēnoja Valdi Andersonu, traumatologu- ortopēdu
Elizabete Gulbe, Rīgas valsts 3. ģimnāzijas 10. klases skolniece ēnoja Arti Gulbi, mugurkaula ķirurgu
Kārlis Žūriņš, Jelgavas 4. vidusskolas, 10. klases skolnieks ēnoja Pēteri Līkumu, radiologu
Elvijs Frīdenbergs, Rīgas Hanzas vidusskolas, 10. klases skolnieks ēnoja Rihardu Mailīti, fizioterapeitu
Anna Lasmane, Rīgas 3. ģimnāzijas 9. klases skolniece, ēnoja Jāni Ķepīti, fizioterapeitu
Reinis Dukāts, Ulbrokas vidsuskolas 9. klases skolnieks ēnoja Kārli Bētiņu, IT speciālistu
Artūrs Greivulis, Rīgas teikas vidusskolas, 6. klases skolnieks pētīja ORTO klīnikas darbību
Dāvids Zavadskis, Rīgas teikas vidusskolas, 4. klases skolnieks pētīja ORTO klīnikas darbību
Linards Liepiņš, Rīgas teikas vidusskolas, 4. klases skolnieks pētīja ORTO klīnikas darbību
Kārlis Čīka, Rīgas teikas vidusskolas,4. klases skolnieks pētīja ORTO klīnikas darbību


Jūs varētu interesēt

Pastāvīgi sausas, sūrstošas acis, izkaltusi mute – meklējam iemeslu! (audio)

Sausas acis, sausa mute, nogurums – tie ir daži no tipiskākajiem Šegrēna slimības simptomiem – autoimūnas saslimšanas, kas posta dziedzerus cilvēka organismā. ORTO Klīnikā veicam izmeklējumu, ar kura palīdzību šī slimība nekļūdīgi diagnosticējama.
Lasīt visu

Piektdiena, 10.06. – ORTO Klīnikā brīvdiena!

Laicīgi darām zināmu: piektdien, 10. jūnijā ORTO Klīnika nestrādās.
Lasīt visu
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram