Vadošā traumatoloģijas-ortopēdijas klīnika Baltijā

+371 6714 4013

Dr. Gulbis Ziemeļmaķedonijas kolēģiem māca vērtīgu operēšanas tehniku

Aizvadīto nedēļas nogali Artis Gulbis ORTO Klīnikas mugurkaula ķirurgs pavadīja Ziemeļmaķedonijā, divu noslogotu dienu garumā apmācot šī reģiona kolēģus veikt mugurkaula operācijas caur vēdera – priekšējo pieeju. Tā ir tehniski sarežģīta metode mugurkaula ķirurģijā, kas prasa ilgu praktisku apmācību. Vienlaikus – operēšanas veids ir saudzīgs pacientam un ļauj veiksmīgi risināt nopietnas problēmas – pacelt mugurkaula diskus vajadzīgā augstumā, atbrīvojot saspiestas nervu saknes, kā arī atjaunot pareizu mugurkaula izliekumu. Artis Gulbis bija pirmais, kurš Ziemeļmaķedonijā veica divas operācijas mugurkaula priekšējās pieejas tehnikā. Līdz šim tādas operācijas valstī nebija praktizētas. 

“Ziemeļmaķedonijā šāda mugurkaula operēšanas tehnika netiek veikta, bet kolēģi, vēloties virzīt nozari attīstībā, iecerējuši to pakāpeniski ieviest, apgūt un attīstīt,” saka Artis Gulbis.

Pirmie centieni izzināt mugurkaula priekšējās pieejas tehniku, kad operāciju veic caur nelielu griezuma vietu pacienta vēderā nedaudz virs nabas un netraumējot zarnas nokļūst precīzi pie vajadzīgā, bojātā skriemeļa, bijuši jau pirms desmit gadiem, kad divi Ziemeļmaķedonijas mugurkaula ķirurgi nedēļu aizvadīja Latvijā, mācoties no Arta Gulbja. 

Ziemeļmaķedonijā operācijas, kuras veica ORTO Klīnikas ārsts, klātienē vēroja ap 15 valsts vadošie mācībspēki, savukārt aptuveni 40 mugurkaula ķirurgiem bija iespēja pasākumu redzēt tiešsaistē.  

“Man ir liels gods un gandarījums, ka kolēģi no Ziemeļmaķedonijas tik augstu vērtē Latvijas sasniegto mugurkaula ķirurģijā un vēlas mācīties tieši no mums,” saka Artis Gulbis. Viņš mugurkaula priekšējā tehnikā operē jau 20 gadus un to apguvis vadošās Vācijas un Anglijas klīnikās. 


Jūs varētu interesēt

Plakano pēdu efektīvi koriģēt - pusaudža vecumā

Kamēr vairumā Latvijas medicīnas iestādēs pusaudžu plakanās pēdas arvien ir nerisināta problēma, ORTO Klīnikā jau vairākus gadus ķirurģiski koriģējam jauniešiem plakanās pēdas.
Lasīt visu

Topošie RSU traumatoloģijas, ortopēdijas rezidenti tiekas ORTO Klīnikā

Piektdien, 22. septembrī pirmo reizi tikāmies un iepazināmies ar visiem 17 RSU traumatoloģijas, ortopēdijas rezidentiem, kuru apmācības vadību esam uzņēmušies. Studiju programmas vadītājs ir ORTO Klīnikas ārsts, RSU traumatoloģijas, ortopēdijas katedras docētājs dr. Andrejs Finogejevs. Savukārt ORTO Klīnika šogad pirmo reizi kļuvusi par vienu no RSU traumatoloģijas, ortopēdijas rezidentu mācību bāzēm. Mācības šajā specializācijā ilgst piecus […]
Lasīt visu
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram