Didžiausia traumatologijos ir ortopedijos klinika Baltijos šalyse

+371 6714 4013

Dr. Gulbis Ziemeļmaķedonijas kolēģiem māca vērtīgu operēšanas tehniku

Aizvadīto nedēļas nogali Artis Gulbis ORTO Klīnikas mugurkaula ķirurgs pavadīja Ziemeļmaķedonijā, divu noslogotu dienu garumā apmācot šī reģiona kolēģus veikt mugurkaula operācijas caur vēdera – priekšējo pieeju. Tā ir tehniski sarežģīta metode mugurkaula ķirurģijā, kas prasa ilgu praktisku apmācību. Vienlaikus – operēšanas veids ir saudzīgs pacientam un ļauj veiksmīgi risināt nopietnas problēmas – pacelt mugurkaula diskus vajadzīgā augstumā, atbrīvojot saspiestas nervu saknes, kā arī atjaunot pareizu mugurkaula izliekumu. Artis Gulbis bija pirmais, kurš Ziemeļmaķedonijā veica divas operācijas mugurkaula priekšējās pieejas tehnikā. Līdz šim tādas operācijas valstī nebija praktizētas. 

“Ziemeļmaķedonijā šāda mugurkaula operēšanas tehnika netiek veikta, bet kolēģi, vēloties virzīt nozari attīstībā, iecerējuši to pakāpeniski ieviest, apgūt un attīstīt,” saka Artis Gulbis.

Pirmie centieni izzināt mugurkaula priekšējās pieejas tehniku, kad operāciju veic caur nelielu griezuma vietu pacienta vēderā nedaudz virs nabas un netraumējot zarnas nokļūst precīzi pie vajadzīgā, bojātā skriemeļa, bijuši jau pirms desmit gadiem, kad divi Ziemeļmaķedonijas mugurkaula ķirurgi nedēļu aizvadīja Latvijā, mācoties no Arta Gulbja. 

Ziemeļmaķedonijā operācijas, kuras veica ORTO Klīnikas ārsts, klātienē vēroja ap 15 valsts vadošie mācībspēki, savukārt aptuveni 40 mugurkaula ķirurgiem bija iespēja pasākumu redzēt tiešsaistē.  

“Man ir liels gods un gandarījums, ka kolēģi no Ziemeļmaķedonijas tik augstu vērtē Latvijas sasniegto mugurkaula ķirurģijā un vēlas mācīties tieši no mums,” saka Artis Gulbis. Viņš mugurkaula priekšējā tehnikā operē jau 20 gadus un to apguvis vadošās Vācijas un Anglijas klīnikās. 


Jūs varētu interesēt

Aicinām fizioterapeitus uz jaunu semināru ciklu ORTO klīnikā!

Četru semināru cikls fizioterapeitiem Pavasaris 2018 Aicinām fizioterapeitus uz jaunu, bnezmaksas semināru ciklu ORTO klīnikā zināšanu padziļināšanai darbam ar traumatoloģijas, ortopēdijas pacientiem!
Lasīt visu

Kad endoprotezē pleca locītavu? (audio)

Šīsnedēļas klausāmgabals/podkāsts veltīts pleca locītavas endoprotezēšanai. Diskutē un sarunājas divi traumatologi, ortopēdi, kolēģi – Aigars Vugulis, kurš specializējies pleca locītavas endoprotezēšanā un Andrejs Peredistijs, kurš veic citas pleca locītavas operācijas, pirms vēl locītava nodilst līdz tādai pakāpei, kad nepieciešams to aizvietot ar mākslīgu.
Lasīt visu
1 2 3 322
RAB „ORTO klinika“ su Latvijos investicijų ir plėtros agentūra 2023-01-26 sudarė sutartį Nr. SKV-TL-2023/9 dėl paramos gavimo pagal programą „Tarptautinio konkurencingumo skatinimas“, iš dalies finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram