Juhtiv traumatoloogia ja ortopeedia kliinik Baltimaades

+371 6714 4013

Kad endoprotezē pleca locītavu? (audio)

Šīsnedēļas klausāmgabals/podkāsts veltīts pleca locītavas endoprotezēšanai. Diskutē un sarunājas divi traumatologi, ortopēdi, kolēģi – Aigars Vugulis, kurš specializējies pleca locītavas endoprotezēšanā un Andrejs Peredistijs, kurš veic citas pleca locītavas operācijas, pirms vēl locītava nodilst līdz tādai pakāpei, kad nepieciešams to aizvietot ar mākslīgu.

Kas noved pie tāda stāvokļa, kad endoprotezēšana ir vienīgais risinājums? Kādus – it kā nevainīgus  cīpslu plīsumus plecā – neatstāt neārstētus? Kādi ir pleca endoprotēžu veidi? Cik ilgi protēzes kalpo un kā ar tām jūtas cilvēks? Kādēļ ne vienmēr iespējams atjaunot kustības pleca locītavā? Kādēļ regulāri neuzraudzīta un savā vaļā atstāta protēze ar laiku var nodarīt ievērojamu kaitējumu?

Saruna ir gana nopietna un pamatīga, bet dinamiska, jo abi ārsti dzīvi sarunājas diskutē un iebilst viens otram. Pēc noklausīšanās jutīsieties – gandrīz mediķi – un būsiet 100% zinošāki pleca locītavas endoprotezēšanas jautājumiem:)

Klausāmgabals: https://www.buzzsprout.com/974788/4962263-pleca-locitavas-endoprotezesa…


Jūs varētu interesēt

ORTO klīnikas komanda aicina ģimenes ārstus uz mācību semināriem rudenī! (14.09.2016.)

IELŪGUMS! ORTO klīnikas komanda aicina uz mācību semināriem  ģimenes ārstus 2016. gada rudenī!
Lasīt visu

Vai nākamgad leksim atkal?

Lai arī ir sajūta, ka vasara tūlīt aizies, mūsu vēlme pēc adrenalīna un asām sajūtām nez vai mazināsies. Nākot jaunam pavasarim un iesilstot upēm un ezeriem, atkal būs tie, kuri leks uz galvas ūdenī. Un diemžēl atkal būs tie, kuriem tā būs pēdējā kustība viņu dzīvē, vai pēdējā – pilnā kustība. Vai varbūt kaut kas būs mainījies?
Lasīt visu
26.01.2023 allkirjastas SIA „ORTO Klīnika“ Läti Investeerimis- ja Arenguagentuuriga (LIAA) lepingu nr SKV-TL-2023/9 toetuse saamiseks meetme "Rahvusvahelise konkurentsivõime edendamine" raames, mida kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram