Leading trauma and orthopaedics clinic in Baltics

+371 6714 4013

Žurnāla Veselība janvāra intervija veltīta medicīnas doktorei Annai Mihailovai

Žurnāla Veselība lielā janvāra intervija veltīta medicīnas doktorei Annai Mihailovai ORTO Klīnikas reimatoloģei.

Par pacientu un ārstu attiecībām Anna Mihailova saka: “Manuprāt, izplatīta pacientu kļūda, piedzīvojot kaut nelielu vilšanos saskarē ar ārstu, ir meklēt atkal nākamo un tad atkal nākamo speciālistu. Parasti tikai otrajā vai trešajā vizītē var apkopot visus esošos datus un uzstādīt diagnozi un tikai tad sākt atbilstošu ārstēšanu. Uzskatu, ka ārstēšana vienmēr jāuztver kā divu cilvēku kopdarbs.”

Par izvēli studēt reimatoloģiju pēc medicīnas studijām un vairākiem ģimenes ārsta praksē nostrādātiem gadiem: “Daudz kas dzīvē man bija nācis viegli – skolā biju teicamniece, viss padevās, studējot medicīnu, es aizrāvos ar katru jaunu priekšmetu. Un te pamazām atskārtu, ka ir medicīnas joma, kas ir sarežģīta, bet līdz ar to laikam man tik ļoti izaicinoša. Pirms desmit gadiem paralēli dokturantūrai pabeidzu rezidentūru reimatoloģijā. Rezultātā – strādāju reimatologa specializācijā, kas mani nebeidz intriģēt, aizraut un piedāvāt nemitīgas iespējas pilnveidoties, augt.”

Par bērniem un viņu izvēlēm dzīvē: “Iespējams, dzīve blakus diviem vecākiem – mediķiem (Annas Mihailovas vīrs ir traumatologs, ortopēds Vitolds Jurkevičs), rada bērnos gluži citas, tieši pretējas vēlmes. Mūsu astoņpadsmitgadīgā meita izvēlējusies mūzikas studijas un mācās Anglijā. Arī dēls nesen atzinās: “Mammu, bet es taču negribēšu katras brīvdienas pavadīt, gatavojot lekcijas!””

Daudz būtisku tēmu reimatisku slimību pacientiem, gan lasītājiem, kurus iedvesmo talantīgu ārstu dzīve un izvēles – skartas plašā, daudzpusīgā intervijā žurnāla Veselība janvāra numurā.


Jūs varētu interesēt

Eksperti injekcijas locītavu sāpju mazināšanai atzīst par efektīvām

Oktobra sākumā ORTO klīnikas reimataloģe, Anna Mihailova piedalījās intra artikulārās ārstēšanas jeb injekciju metodes starptautiskā simpozijā, Budapeštā (International Symposium Intra Articular Treatment). Injekciju metode dažādu locītavu saslimšanu ārstēšanā pasaulē ir salīdzinoši jauna un simpozija organizētāju mērķis ir reizi divos gados kopā pulcināt vadošos ārstus-praktiķus un zinātniekus no visas pasaules, lai klātienē apmainītos ar jaunākiem atklājumiem injekciju metodes efektīvākā pielietojumā.
Lasīt visu

ORTO klīnikas mugurkaula ķirurgi piedalās AOSpine kursos

“ORTO klīnikā mēs varam darīt tikai to, kas pasaules ķirurģijas apritē ir droši pārbaudīts un uzrādījis vislabākos rezultātus. Tomēr zināt, kurp virzās medicīna un zinātne mugurkaula ķirurģijas jomā, man personīgi ir ļoti svarīgi, jo ļauj nemitīgi augt un pilnveidoties un pārredzēt savu darbības lauku plašāk. Līdz ar to arī katra sava pacienta veselības problēmai meklēju risinājumus, ņemot vērā bagātīgu zināšanu bāzei,” saka ORTO klīnikas mugurkaula ķirurgs Artis Gulbis īsi pēc atgriešanās no pasaulē elitārākā mugurkaulu ķirurgu apmācības kursa, Davosā, Šveicē.
Lasīt visu
1 2 3 323
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram