Leading trauma and orthopaedics clinic in Baltics

+371 6714 4013

ORTO Klīnikas fizioterapeites piedalās vērienīgākajā Fizioterapijas kongresā

Trīs ORTO Klīnikas fizioterapeites: Elīna Bergmane, Santa Dreimane, Guna Semjonova maija vidū trīs dienas piedalījās Pasaules Fizioterapijas kongresā ( World Confederation for Physical Therapy Congress 2019)  Ženēvā. Šis vērienīgākais saiets tiek rīkots reizi divos gados dažādās pasaules vietās, pulcējot  ap 4 000 atšķirīgu specializāciju fizioterapeitu – no tiem, kuri specializējas kardiovaskulāru pacientu aprūpē līdz fizioterapeitiem, kuri ārstē dzīvniekus.

“Mums ikdienā ORTO Klīnikā ir ļoti izteikta specializācija un sasniegts labs līmenis, bet iespēja piedzīvot daudz globālāku skatījumu uz šo profesiju un kolēģiem, dod jaunu perspektīvu,” saka Elīna Bermane. Kolēģi, kuri Irākā kara apstākļos liek protēzes apmutētu locekļu vietā, vai citā zemes malā – Bangladešā – mēģina radīt apstākļus, kas līdzinātos pacientu rehabilitācijai, dod priekšstatu, cik liela un dažāda ir pasaule un iespējas mūsu profesijā.

Kongress bija pulcējis vadošos jomas speciālistus dodot iespēju klātienē iepazīt viņu pieredzi, aprunāties un uzdot jautājumus, mācīties no elites līmeņa praktiķiem darba grupās, kā arī deva iespēju koncentrētā veidā izzināt zinātniskās, tehnoloģiskās un medicīniskās aktualitātes.

Pašreiz pasaulē mainās skatījums uz fizioterapeita lomu darbā ar pacientu. Fizioterapeitam pakāpeniski jākļūst par stalkeri, kurš rāda ceļu, kā pacientam sev efektīvāk palīdzēt, mudinot viņu šo atbildību uzņemties pašam. “Fizioterapeits no personīgā trenera, kā mūs nereti uztver pacienti, vairāk tiek virzīts meklēt katram konkrētam cilvēkam risinājumus, kas būtu piemēroti, palīdzoši un praktizējami ikdienā,” saka Elīna Bergmane. “Fizioterapeits tiek mudināts un aicināts mācīties  uztvert pacientu kompleksi, daudz dziļāk un plašāk aiz konkrētās problēmas aisberga. Individuāla, ieinteresēta zinoša pieeja, apvienojumā ar atvērtu sadarbību ar citu jomu speciālistiem, ir virziens, kurā attīstās mūsdienu fizioterapija,” saka Elīna Bermane.

„Ja pirms dažiem gadiem izmaiņas fizioterapeitu apmācības programmās visā pasaulē bija tikai iecere, uz ko virzīties, tad šajā kongresā kolēģi no Austrālijas, ASV, Kanādas universitātēm, to jau realizējuši un dalījās pieredzē. Tāpat fizioterapijas ikdienā arvien straujāk integrē viedo tehnoloģiju iespējas,” stāsta Guna Semjonova.

ORTO Klīnikas fizioterapeites apmeklējušas gan lekcijas, gan praktiskas nodarbības un diskusiju grupas, gan izmantojušas organizatoru piedāvāto iespēju iepazīt Šveices klīniku darbu. Grandiozāko iespaidu atstājis klīnikas apmeklējums, kurā fizioterapeiti gatavo Šveices olimpiešus.

„Rehabilitācija traumatoloģijas un ortopēdijas pacientiem bija iekārtota pēc augstākajiem standartiem–tajā apvienota funkcionalitāte ikdienas darbā ar pacientiem, testēšanas iekārtas un zinātniskās pētniecības iespējas. Standarts, uz kuru soli pa solim virzāmies arī ORTO Klīnikā,” ar pārliecību atzīst Santa Dreimane.

Analizējot kongresa laikā gūto informāciju, iespaidus un jaunākos akcentus zinātniskajos pētījumos, fizioterapeites ne bez lepnuma atzina, ka līmenis, kādā fizioterapijas pakalpojumi tiek nodrošināti ORTO Klīnikā, speciālistu izglītotība un pastāvīgi papildinātās pasaules aprites zināšanas, ir līdzvērtīgas labu pasaules klīniku praksei. Pārsteidzis pasākuma vērienīgums, bet saturs savā būtībā bija pazīstams un praktizēts. Tomēr kā no jebkura starptautiska saieta, kurā satiekas vesela pieredžu bagātība, gūtas vērtīgas domas un idejas ORTO Klīnikas  fizioterapeitu darbam.


Jūs varētu interesēt

Noslēgusies pieteikšanās fizioterapeitu semināriem ORTO Klīnikā

Šosezon ORTO Klīnikā esam sagatavojuši šādas lekcijas:
Lasīt visu

ORTO Klīnikai 15!

Mums šodien, 13. jūnijā – 15 gadi! Ko mēs zinām par dzīvi? Tā galīgi nav vienkārša un viennozīmīga. Ir labas un ne tika labas dienas un pat periodi. Bet mēs darām to, ko mīlam darīt. Esam radījuši apstākļus, lai to īstenotu labos apstākļos. Mēs mīlam cilvēkus un gribam, lai ik viens var dzīvot brīvi bez […]
Lasīt visu
1 2 3 322
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram