Ведущая клиника травматологии и ортопедии в странах Балтии

+371 6714 4013

ORTO Klīnikas fizioterapeites piedalās vērienīgākajā Fizioterapijas kongresā

Trīs ORTO Klīnikas fizioterapeites: Elīna Bergmane, Santa Dreimane, Guna Semjonova maija vidū trīs dienas piedalījās Pasaules Fizioterapijas kongresā ( World Confederation for Physical Therapy Congress 2019)  Ženēvā. Šis vērienīgākais saiets tiek rīkots reizi divos gados dažādās pasaules vietās, pulcējot  ap 4 000 atšķirīgu specializāciju fizioterapeitu – no tiem, kuri specializējas kardiovaskulāru pacientu aprūpē līdz fizioterapeitiem, kuri ārstē dzīvniekus.

“Mums ikdienā ORTO Klīnikā ir ļoti izteikta specializācija un sasniegts labs līmenis, bet iespēja piedzīvot daudz globālāku skatījumu uz šo profesiju un kolēģiem, dod jaunu perspektīvu,” saka Elīna Bermane. Kolēģi, kuri Irākā kara apstākļos liek protēzes apmutētu locekļu vietā, vai citā zemes malā – Bangladešā – mēģina radīt apstākļus, kas līdzinātos pacientu rehabilitācijai, dod priekšstatu, cik liela un dažāda ir pasaule un iespējas mūsu profesijā.

Kongress bija pulcējis vadošos jomas speciālistus dodot iespēju klātienē iepazīt viņu pieredzi, aprunāties un uzdot jautājumus, mācīties no elites līmeņa praktiķiem darba grupās, kā arī deva iespēju koncentrētā veidā izzināt zinātniskās, tehnoloģiskās un medicīniskās aktualitātes.

Pašreiz pasaulē mainās skatījums uz fizioterapeita lomu darbā ar pacientu. Fizioterapeitam pakāpeniski jākļūst par stalkeri, kurš rāda ceļu, kā pacientam sev efektīvāk palīdzēt, mudinot viņu šo atbildību uzņemties pašam. “Fizioterapeits no personīgā trenera, kā mūs nereti uztver pacienti, vairāk tiek virzīts meklēt katram konkrētam cilvēkam risinājumus, kas būtu piemēroti, palīdzoši un praktizējami ikdienā,” saka Elīna Bergmane. “Fizioterapeits tiek mudināts un aicināts mācīties  uztvert pacientu kompleksi, daudz dziļāk un plašāk aiz konkrētās problēmas aisberga. Individuāla, ieinteresēta zinoša pieeja, apvienojumā ar atvērtu sadarbību ar citu jomu speciālistiem, ir virziens, kurā attīstās mūsdienu fizioterapija,” saka Elīna Bermane.

„Ja pirms dažiem gadiem izmaiņas fizioterapeitu apmācības programmās visā pasaulē bija tikai iecere, uz ko virzīties, tad šajā kongresā kolēģi no Austrālijas, ASV, Kanādas universitātēm, to jau realizējuši un dalījās pieredzē. Tāpat fizioterapijas ikdienā arvien straujāk integrē viedo tehnoloģiju iespējas,” stāsta Guna Semjonova.

ORTO Klīnikas fizioterapeites apmeklējušas gan lekcijas, gan praktiskas nodarbības un diskusiju grupas, gan izmantojušas organizatoru piedāvāto iespēju iepazīt Šveices klīniku darbu. Grandiozāko iespaidu atstājis klīnikas apmeklējums, kurā fizioterapeiti gatavo Šveices olimpiešus.

„Rehabilitācija traumatoloģijas un ortopēdijas pacientiem bija iekārtota pēc augstākajiem standartiem–tajā apvienota funkcionalitāte ikdienas darbā ar pacientiem, testēšanas iekārtas un zinātniskās pētniecības iespējas. Standarts, uz kuru soli pa solim virzāmies arī ORTO Klīnikā,” ar pārliecību atzīst Santa Dreimane.

Analizējot kongresa laikā gūto informāciju, iespaidus un jaunākos akcentus zinātniskajos pētījumos, fizioterapeites ne bez lepnuma atzina, ka līmenis, kādā fizioterapijas pakalpojumi tiek nodrošināti ORTO Klīnikā, speciālistu izglītotība un pastāvīgi papildinātās pasaules aprites zināšanas, ir līdzvērtīgas labu pasaules klīniku praksei. Pārsteidzis pasākuma vērienīgums, bet saturs savā būtībā bija pazīstams un praktizēts. Tomēr kā no jebkura starptautiska saieta, kurā satiekas vesela pieredžu bagātība, gūtas vērtīgas domas un idejas ORTO Klīnikas  fizioterapeitu darbam.


Jūs varētu interesēt

Jaunums anestezioloģijas pasaulē – perifērie nervu bloki (29.07.2016.)

Operācija vienmēr saistīta ar zināmu uztraukumu. Nereti mieru un filozofisku skatījumu uz gaidāmo mums dod zināšanas, kā viss notiks. Anestēzija ir būtiska operācijas daļa un lai arī varētu šķist, ka vislabāk ir pat zobus labot pilnā anestēzijā, veselībai un labai pašsajūtai pēcoperācijas periodā daudz ieteicamāka ir reģionālā anestēzija. Viens no jaunākajiem un aktuālākajiem risinājumiem līdztekus plaši pazīstamajai spinālai un epidurālajai (reģionālai) anestēzijai ir perifēro bloku anestēzija
Lasīt visu

Skatīties aiz acīmredzamā. Saruna ar Ritumu Ivanovu

Viņš apbrīno slavenos, vai tas ir tikai ceļš, lai ielūkotos dziļāk laikā, vērtībās, cilvēkos un pats sevī? Gada noslēdzošo podkāstu aicinām pavadīt kopā ar Ritumu Ivanovu – spilgtu un rokraksta dēļ ļoti atšķirīgu/atpazīstamu latviešu gleznotāju. Simboliski – nākamo gadu iesim līdzās, jo esam izdevuši ORTO Klīnikas & Rituma Ivanova galda kalendāru 2024. gadam. Portreta radīšana […]
Lasīt visu
Общество с ограниченной ответственностью SIA ORTO klīnika 26.01.2023 заключило с LIAA договор № SKV-TL-2023/9 о получении поддержки в рамках мероприятия «Содействие международной конкурентоспособности», которое софинансируется Европейским фондом регионального развития.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram