Ведущая клиника травматологии и ортопедии в странах Балтии

+371 6714 4013

Plakano pēdu efektīvi koriģēt – pusaudža vecumā

Kamēr vairumā Latvijas medicīnas iestādēs pusaudžu plakanās pēdas arvien ir nerisināta problēma, ORTO Klīnikā jau vairākus gadus ķirurģiski koriģējam jauniešiem plakanās pēdas. Juris Brūklis ORTO Klīnikas traumatologs, ortopēds, specializējies pēdas ķirurģijā veic problemātisku plakano pēdu koriģējošas operācijas subtalārās artrorīzes (ang. subtalar arthroereisis) jauniem cilvēkiem vecumā no 8 – 14 gadiem. 
Sāpes staigājot, sāpes ceļu locītavās, nepareiza stāja – plakano pēdu īpašniekiem augot, šīs sūdzības nemazinās. Parasti – tikai progresē. Savukārt vingrošana vai kurpju zolītes pēc būtības problēmu nenovērš – pēdai šādi nekad neizveidosies pareiza velve. 
Pašreiz dr. Juris Brūklis strādā ar ļoti inovatīvu firmas Arthrex implantu Prostop, kas nodrošina maksimāli saudzīgu un neinvazīvu operāciju, kas ļauj pēdas velvei, cilvēka augot, izveidoties pareizi. Operācijas laikā ārsts veic mazu griezienu un pēdā ievieto nelielu implantu – skrūvi. Šādas operācijas un narkozes laiks ir īss. Atgriezties aktīvā sporta dzīvē pusaudzis var jau divus – trīs mēnešus pēc ķirurģijas. Pieaugušā vecumā veiktas plakanās pēdas korekcijas ir tehniski un praktiski ļoti sarežģītas. To laikā tiek zāģēti vairāki kauli, cīpslas. Arī rehabilitācija pēc šādas operācijas aizņem daudzus mēnešus. 
“Nebūt ne visas plakanās pēdas jāoperē,” saka Juris Brūklis “Bet ir situācijas, kad tās pastāvīgi sagādā pusaudzim sāpes. Mana ārsta pieredze liecina, ka daudz racionālāk problēmas risināt, kamēr tās ir tikai sākumstadijā, nevis ilgi ciests, sadzīvot, kamēr risinājums pārvēršas par sarežģītu ķirurģiju ar ilgu atlabšanas laiku,” pārliecināts Juris Brūklis. 


Jūs varētu interesēt

Kā rūpēties par ceļa locītavu veselību – LR1 raidījuma ieraksts

LR1 15. janvāra raidījuma tēma bija veltīta ceļa locītavu veselībai. Raidījuma eksperti: Andrejs Peredistijs ORTO Klīnikas traumatologs, ortopēds, Latvijas ceļa ķirurģijas un sporta ortopēdijas asociācijas valdes loceklis un „Aiwa Clinic” traumatologs, ortopēds Visams Rafaels. Mūsu ceļgali ir visvairāk traumām pakļautās locītavas. Kāpēc traumējam ceļu locītavas un kā iegūtās traumas ārstēt var noklausīties raidījuma ierakstā.
Lasīt visu

ORTO Klīnikas jaunumiem, nu var pierakstīties!

Algoritms ir gaužām vienkāršs: mājas lapa www.orto.lv jāparullē mazliet uz leju aiz aktuālajiem jaunumiem un norādītajā lodziņā jāievada e-pasta adrese. Turpmāk savā pastkastītē saņemsiet klīnikas ziņas:
Lasīt visu
Общество с ограниченной ответственностью SIA ORTO klīnika 26.01.2023 заключило с LIAA договор № SKV-TL-2023/9 о получении поддержки в рамках мероприятия «Содействие международной конкурентоспособности», которое софинансируется Европейским фондом регионального развития.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram