Vadošā traumatoloģijas-ortopēdijas klīnika Baltijā

+371 6714 4013

Plakano pēdu efektīvi koriģēt - pusaudža vecumā

Kamēr vairumā Latvijas medicīnas iestādēs pusaudžu plakanās pēdas arvien ir nerisināta problēma, ORTO Klīnikā jau vairākus gadus ķirurģiski koriģējam jauniešiem plakanās pēdas. Juris Brūklis ORTO Klīnikas traumatologs, ortopēds, specializējies pēdas ķirurģijā veic problemātisku plakano pēdu koriģējošas operācijas subtalārās artrorīzes (ang. subtalar arthroereisis) jauniem cilvēkiem vecumā no 8 – 14 gadiem. 
Sāpes staigājot, sāpes ceļu locītavās, nepareiza stāja – plakano pēdu īpašniekiem augot, šīs sūdzības nemazinās. Parasti – tikai progresē. Savukārt vingrošana vai kurpju zolītes pēc būtības problēmu nenovērš – pēdai šādi nekad neizveidosies pareiza velve. 
Pašreiz dr. Juris Brūklis strādā ar ļoti inovatīvu firmas Arthrex implantu Prostop, kas nodrošina maksimāli saudzīgu un neinvazīvu operāciju, kas ļauj pēdas velvei, cilvēka augot, izveidoties pareizi. Operācijas laikā ārsts veic mazu griezienu un pēdā ievieto nelielu implantu - skrūvi. Šādas operācijas un narkozes laiks ir īss. Atgriezties aktīvā sporta dzīvē pusaudzis var jau divus – trīs mēnešus pēc ķirurģijas. Pieaugušā vecumā veiktas plakanās pēdas korekcijas ir tehniski un praktiski ļoti sarežģītas. To laikā tiek zāģēti vairāki kauli, cīpslas. Arī rehabilitācija pēc šādas operācijas aizņem daudzus mēnešus. 
“Nebūt ne visas plakanās pēdas jāoperē,” saka Juris Brūklis “Bet ir situācijas, kad tās pastāvīgi sagādā pusaudzim sāpes. Mana ārsta pieredze liecina, ka daudz racionālāk problēmas risināt, kamēr tās ir tikai sākumstadijā, nevis ilgi ciests, sadzīvot, kamēr risinājums pārvēršas par sarežģītu ķirurģiju ar ilgu atlabšanas laiku,” pārliecināts Juris Brūklis. 


Jūs varētu interesēt

Oktobrī Daugavpilī rīkojam semināru ģimenes ārstiem

Aicinām ģimenes ārstus un veselības aprūpes speciālistus uz Latgales reģiona semināru “Aktualitātes pleca un pēdas locītavu ārstēšanā”!
Lasīt visu

Mums desmit gadu dzimšanas diena!

Šomēnes ORTO Klīnikai aprit desmit gadi! Paši to sirsnīgi un omulīgi nosvinējām piektdien, 15. jūnijā pie Vaidavas ezera, dodoties kopīgā pārgājienā un pēcpusdienā baudot vasaru ezera krastā. Nu jau dodamies tālāk – savā vienpadsmitajā gadā. Reiz dzimusi dažu drosmīgu, ar neticamām darba spējām un enerģiju apveltītu ārstu galvās, ORTO Klīnika, kādā jūs pašreiz gaidām un rūpējamies, ir viņu sapņa piepildījums realitātē.
Lasīt visu
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram