Ведущая клиника травматологии и ортопедии в странах Балтии

+371 6714 4013

Lai bērnu un jauniešu sports būtu mazāk traumatisks!

Jēkabs Grinbergs ORTO Klīnikas sporta diagnostikas speciālists un Latvijas Basketbola savienības vadība šonedēļ tikās ar apdrošināšanas kompānijas Balcia pārstāvjiem, kuri ienāk Latvijas tirgū ar izteikti sociālu projektu – aktualizējot tēmu par jauniešu traumatismu sportā. Apdrošināšanas kompānijas mērķis ir ne vien piedāvāt apdrošināšanas iespējas bērniem un jauniešiem – sportistiem, bet arī aktīvi runāt un izglītot trenerus, vecākus un arī pašus jauniešus par to, kā mazināt traumu risku. 

Jēkabs Grinbergs ORTO Klīnikā jau vairākus gadus pievērsies jautājumiem, kuri saistīti ar iespējām minimizēt traumatismu sportistiem junioriem. 

“Mežģījumus, lūzumus, sastiepumus jaunieši treniņos un sacensībās gūst traumas vienlīdz bieži kā pieaugušie,” saka Jēkabs Grinbergs “Galvenais iemesls tam ir pārslodzes. 14 – 16 gadu vecumā raksturīga trauma ir krustenisko saišu plīsums, kas skaidrojams ar to, ka ķermenis strauji aug, savukārt nervu sistēma nespēj tikt līdzi attīstībā. Traumas sportā nav kaut kas pašsaprotams, to risku iespējams mazināt.” 

Gan jauniešu, gan pieaugušo sportā Latvijā joprojām raksturīgs princips – likt maksimālu slodzi un intensitāti, tā cerot uz labāku iespējamo rezultātu. Lielai daļai īpaši bērnu un jauniešu vidū tas beidzas ar traumām, pēc kurām viņi vairs sportā neatgriežas. Optimālāks un pārdomātāks risinājums ir strādāt un vērtēt katru jauno sportistu individuāli – viņa spējas un ierobežojumus, attīstīt trūkstošo un padarīt cilvēku stipru un izturīgu, nevis salaužot, bet gan maksimāli gudri novēršot nepilnības. 

Iecerēts, ka Balcia kopā ar Latvijas Basketbola savienību un ORTO Klīniku kopīgi strādās pie treneru, sporta skolu vadītāju un plašākas sabiedrības izglītošanas par to, kā iespējams novērst nevajadzīgu traumu īpatsvaru jauniešu un bērnu sportā. 


Jūs varētu interesēt

LR1 lielā portretintervija ar Arti Gulbi (audio ieraksts)

"Artis Gulbis ir viens no labākajiem mugurkaula ķirurgiem Latvijā, kas veicis tik sarežģītas operācijas, kuras pa spēkam vien dažiem pasaulē. Šoruden jau trešo reizi Latvijas profesionāļu prestižam nozīmīgs notikums – AOSpine mugurkaulu ķirurgu Eiropas simpozijs notiks Latvijā. Tā organizators un vadītājs ir Artis Gulbis, kurš ir oficiāls AOSpine mācībspēks un 20 gadus darbojas šajā profesionāļu apvienībā.
Lasīt visu

Saspringti kājas ikru muskuļi (audio)

Vai tā ir norma sportiskam, kustīgam cilvēkam? Kādi ir iemesli un kādi – risinājumi? Cik liela jēga ir stiept šos muskuļus un kāpēc ne visiem būs līdzēts? Ja trenēsim kājas ikru muskuļus – tas atrisinās situāciju? Kāpēc ikru muskuļos rodas krampji? Vai apavi var būt vainojami ikru muskuļu saspringumā?
Lasīt visu
Общество с ограниченной ответственностью SIA ORTO klīnika 26.01.2023 заключило с LIAA договор № SKV-TL-2023/9 о получении поддержки в рамках мероприятия «Содействие международной конкурентоспособности», которое софинансируется Европейским фондом регионального развития.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram