Didžiausia traumatologijos ir ortopedijos klinika Baltijos šalyse

+371 6714 4013

Lai bērnu un jauniešu sports būtu mazāk traumatisks!

Jēkabs Grinbergs ORTO Klīnikas sporta diagnostikas speciālists un Latvijas Basketbola savienības vadība šonedēļ tikās ar apdrošināšanas kompānijas Balcia pārstāvjiem, kuri ienāk Latvijas tirgū ar izteikti sociālu projektu – aktualizējot tēmu par jauniešu traumatismu sportā. Apdrošināšanas kompānijas mērķis ir ne vien piedāvāt apdrošināšanas iespējas bērniem un jauniešiem – sportistiem, bet arī aktīvi runāt un izglītot trenerus, vecākus un arī pašus jauniešus par to, kā mazināt traumu risku. 

Jēkabs Grinbergs ORTO Klīnikā jau vairākus gadus pievērsies jautājumiem, kuri saistīti ar iespējām minimizēt traumatismu sportistiem junioriem. 

“Mežģījumus, lūzumus, sastiepumus jaunieši treniņos un sacensībās gūst traumas vienlīdz bieži kā pieaugušie,” saka Jēkabs Grinbergs “Galvenais iemesls tam ir pārslodzes. 14 – 16 gadu vecumā raksturīga trauma ir krustenisko saišu plīsums, kas skaidrojams ar to, ka ķermenis strauji aug, savukārt nervu sistēma nespēj tikt līdzi attīstībā. Traumas sportā nav kaut kas pašsaprotams, to risku iespējams mazināt.” 

Gan jauniešu, gan pieaugušo sportā Latvijā joprojām raksturīgs princips – likt maksimālu slodzi un intensitāti, tā cerot uz labāku iespējamo rezultātu. Lielai daļai īpaši bērnu un jauniešu vidū tas beidzas ar traumām, pēc kurām viņi vairs sportā neatgriežas. Optimālāks un pārdomātāks risinājums ir strādāt un vērtēt katru jauno sportistu individuāli – viņa spējas un ierobežojumus, attīstīt trūkstošo un padarīt cilvēku stipru un izturīgu, nevis salaužot, bet gan maksimāli gudri novēršot nepilnības. 

Iecerēts, ka Balcia kopā ar Latvijas Basketbola savienību un ORTO Klīniku kopīgi strādās pie treneru, sporta skolu vadītāju un plašākas sabiedrības izglītošanas par to, kā iespējams novērst nevajadzīgu traumu īpatsvaru jauniešu un bērnu sportā. 


Jūs varētu interesēt

Mūžīga jaunība. Kā to saglabāt sejā, ķermenī, smadzenēs? (audio)

Kāds muskuļiem sakars ar jaunību un spēju pretoties slimībām? Kādas bioķīmiski aktīvas (hormoniem līdzīgas) vielas izdala muskuļi darbojoties un kādus procesus organismā tās ietekmē? Kādēļ skrējēji skriešanu uzskata par labāko līdzekli pret saaukstēšanos un vīrusiem? Vai muskuļi patiesi izdala pretiekaisuma “zāles”? Vai zinājāt, ka, novecojot  mazinās muskuļu masa, un tās sarukums ir viens no galvenajiem […]
Lasīt visu

Aicinājums psoriātiskā artrīta pacientiem!

ORTO Klīnika aicina pieaugušos ar akūtu psoriātisko artrītu un augstiem iekaisuma rādītājiem piedalīties starptautiskā klīniskā pētījumā!
Lasīt visu
1 2 3 322
RAB „ORTO klinika“ su Latvijos investicijų ir plėtros agentūra 2023-01-26 sudarė sutartį Nr. SKV-TL-2023/9 dėl paramos gavimo pagal programą „Tarptautinio konkurencingumo skatinimas“, iš dalies finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram