Ведущая клиника травматологии и ортопедии в странах Балтии

+371 6714 4013

Jānis Viļums Anglijā padziļina zināšanas saudzīgā pleca operēšanas tehnikā – artroskopijā

No 7. – 8. martam Jānis Viļums ORTO klīnikas traumatologs, ortopēds kopā ar vēl 23 Eiropā operējošiem ķirurgiem Anglijā, Jorkā, piedalījās mācību seminārā. Tikšanās mērķis bija praktiķu vidū padziļināti apspriest un trenēt pleca artroskopijas operēšanas tehnikas.  Kā lielāko ieguvumu Jānis Viļums min iespēju anatomikumā atkārtot reti izmantojamus operēšanas veidus. Divu dienu semināru rīkoja Eiropas sporta, traumatoloģijas, ceļa locītavas ķirurģijas un artroskopijas biedrība (European Society for Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy (ESSKA)), kas apvieno Eiropas vadošos ķirurgus-ortopēdus un zinātniekus.

Pleca locītavas artroskopija ir tehnika, ar kādu ORTO klīnikā iespējams risināt vairākus pleca locītavu bojājumus, piemēram, Rotatoru manšetes plīsumu vai hronisku pleca locītavas atdures sindromu. Pleca locītavas artroskopijas laikā veic divus vai trīs aptuveni 1 cm platus dūrienveida griezienus locītavā. Pa vienu no tiem tiek ievadīts 4 mm videokameras objektīvs kopā ar ļoti spilgtas gaismas kūli, kas izgaismo citkārt pilnībā tumšo locītavas telpu. Vairākkārtējā palielinājumā operējošais ķirurgs pleca locītavas kapsulas iekšējo telpu redz uz ekrāna. Caur pārējām dūrienu vietām tiek veikta operācija.
Artroskopiski veikta operācija ir ievērojami saudzīgāka par vaļēju pleca locītavas operāciju, atlabšanas periods ir salīdzinoši īss un rētas pēc operācijas – nelielas.
Lai arī Jānis Viļums veic 10 – 15 pleca locītavas artroskopijas mēnesī, tomēr ārsts atzina, ka arī daudz praktizējošam ķirurgam, ir vērtīgi izmantot iespēju, kad anatomikumā var neierobežoti eksperimentēt un atkārtot iemaņas, kuras praksē reti tiek izmantotas. Ārsts ar gandarījumu secināja, ka jaunākās paaudzes implanti un instrumenti, ko ķirurgi izmantoja operāciju laikā semināra ietvaros, ir tādi, ar kuriem viņš pats ikdienā strādā ORTO klīnikā.
Plašāk par semināru un tā programmu lasiet ESSKA mājas lapā:
http://www.esska.org/education/advanced-shoulder-instructional-course-7-8-march-2016


Jūs varētu interesēt

PIE MUMS VAR SATIKT MIKU DŽEGERU UN DEIVU GĀNU (22.09.2017.)

Vakar, 21. septembrī gleznotājs Ritums Ivanovs savu darbu kolekciju ORTO klīnikas telpās papildinājis ar divu pasaules slavenu mūziķu portretiem – Mika Džegera un Depeche Mode solista Deiva Gāna. Kopā ar mākslinieku ticam, ka laba kompānija vienmēr iedarbojas dziedējoši.
Lasīt visu

Pasaules Sporta zinātnes konferencē iepazīstina ar Latvijā veiktu pētījumu

20. – 21. septembrī ORTO klīnikas fizioterapeite Guna Semjonova Vīnē starptautiskā konferencē, kas veltīta Sporta zinātnei un Tehnoloģijām (International Conference on Sport Sciences Research and Technology Support) iepazīstināja kolēģus ar Latvijā īstenotu pētījumu, kurā pašreiz piedalās.
Lasīt visu
Общество с ограниченной ответственностью SIA ORTO klīnika 26.01.2023 заключило с LIAA договор № SKV-TL-2023/9 о получении поддержки в рамках мероприятия «Содействие международной конкурентоспособности», которое софинансируется Европейским фондом регионального развития.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram