Vadošā traumatoloģijas-ortopēdijas klīnika Baltijā

+371 6714 4013

Klīnikas ārste Spānijā piedalās ESSKA rīkotās Specializācijas dienās

Alla Hohlova ORTO Klīnikas fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste piedalījās pasaules vadošo sporta traumatologu, ceļa locītavas ķirurgu un artroskopijas profesionāļu veidotās biedrības ESSKA rīkotās Specializācijas dienās. Pasākums tika organizēts 8. un 9. novembrī Madridē četros zinātniskos blokos, atkarībā no pasākumu dalībnieku specializācijas: pleca, pēdas, ceļa locītavas un sporta medicīnā. Allas Hohlovas interese pasākumā bija – sporta medicīna.

Pašreiz visā pasaulē tiek vērsta uzmanība uz bērnu un pusaudžu agrīnu iesaisti sportā. Vērojama arvien pieaugoša tendence uzsākt profesionālu treniņu režīmu izvēlētajā disciplīnā ļoti agrīnā vecumā. Trenējoties, tiek maksimāli izkoptas iemaņas, kas nepieciešamas konkrētam sporta veidam, bet nenorit darbs pie vispusīgas, dažādu muskuļu grupu attīstības. Rezultātā jaunie sportisti pakļauti pārslodzēm un traumām, kas rodas nepilnīgas fiziskās attīstības dēļ. Sporta ārstus šī problēma uztrauc, jo viņi arvien biežāk ārstē tieši mazu cilvēku sporta traumas.

Tāpat pasākuma ietvaros profesionāļi sporta medicīnā vērsa kolēģu uzmanību uz šaurāk aktuālām tēmām, piemēram, vienotas klasifikācijas ieviešanu Eiropā, kas noteiktu rehabilitācijas periodu pēc dažāda veida traumām un laiku, kad iespējams atgriezties sportā. Pašreiz pat vienas valsts ietvaros ārsti piemēro atšķirīgus algoritmus un pieejas.

ESSKA rīkotās Specializācijas dienas šogad notika pirmo reizi. Nākamais šāda formāta pasākums iecerēts 2021. gadā 5. un 6. novembrī Varšavā.


Jūs varētu interesēt

Skolēni piemēra ārsta un fizioterapeita profesijas

16 dažādu Rīgas un Latvijas pilsētu sloku skolēni vakar, 13. februārī Ēnu dienā rūpīgi vēroja un vienlaikus mēģināja iztēloties sevi iecerētajā nākotnes fizioterapeita vai ārsta darbā. Daži piekodināja, lai sagaida viņus izmācāmies un rezervē vietu klīnikas komandā. Mēs jutāmies no sirds priecīgi satikt jaunus cilvēkus, kuru profesijas izvēli visticamāk noteiks vēlme palīdzēt cilvēkiem.
Lasīt visu

Operācija ORTO Klīnikā (video ceļvedis)

Mūsu pacientiem, kuriem gaidāma operācija, esam sagatavojuši ceļvedi par katru posmu, kas ar to saistīts. Nepieciešamajiem dokumentiem, izmeklējumiem, līdzi ņemamās somas saturu, ēšanu, dzeršanu pirms operācijas, ierašanos stacionārā, ķirurģiju un izrakstīšanos no klīnikas. Jūsu gatavošanās un atbildīga līdzdarbība ir ļoti nozīmīga, bet visā pārējā – esat droši paļauties uz mums!
Lasīt visu
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram