Vadošā traumatoloģijas-ortopēdijas klīnika Baltijā

+371 6714 4013

Kādas saslimšanas ārstē sporta ārsts (audio)

“Es gribu palīdzēt cilvēkiem, kuri paši grib sev palīdzēt,” specializācijas izvēli medicīnā pamato Ģirts Mandrovickis ORTO Klīnikas sporta ārsts -, šīs audio sarunas sērijas sarunu biedrs.

Sporta ārstiem ir divas darbības jomas – viena – sporta diagnostika, otra – neoperējoša traumatologa, ortopēda darbs. Šo ārstu uzmanības lokā nav tikai sportisti, bet gan visi  fiziski aktīvi cilvēki.

Sporta ārsts ar neoperējoša traumatolga, ortopēda darba specifiku, kāda ir arī Ģirtam Mandrovickim, uzklausa pacietnu, veic nepieciešamos izmeklējumus, meklē veselības problēmas cēloni un risina to gan ar medikamentu palīdzību, gan, koriģējot slodžu un aktivitāšu piemērotību, ja nepieciešams, analizējot konkrētā pacienta uztura īpatnības, kā arī vajadzības gadījumā ārstniecībā iesaistot citus speciālistus, kā fizioterapeitu vai operējošu traumatologu, ortopēdu.

Sporta ārsts piemēro fiziskās aktivitātes kā medikamentu, lai atvieglotu dažādu slimību gaitu – tostarp, piemēram, cukura diabēta vai onkoloģijas gadījumā.

Saskaroties ar traumu dziedēšanu, sporta ārsts labi apzinās, ka vislabāk dziedē laiks, bet šis ārsts var palīdzēt veseļoties mazliet ātrāk un – efektīvāk.

Tāpat šajā audio sarunā runājam par sporta ārstu lielajā sportā, ētikas principu ievērošanu un prasmi līdzsvarot to ar vēlmi panākt pēc iespējas labāku sportista sniegumu:

https://www.buzzsprout.com/974788/5993719-kadas-saslimsanas-arste-sport…

Visas ORTO Klīnikas audio sarunas klausāmas  orto.lv mājas lapas augšējā sadaļā noklikšķinot uz ORTO Talks, vai podkāstu vietnēs Apple Podcast un Spotify, meklētājā ierakstot ORTO Talks.


Jūs varētu interesēt

Ziedojot asinis, Tu palīdzi!

Kad cilvēkam nepieciešama asins pārliešana, viņš ir ļoti atkarīgs no citu palīdzības, ļoti trausls savā dzīvībā. Arī ORTO Klīnikā asins pārliešana bieži vajadzīga pacientiem lielu operāciju – locītavu endoprotezēšanas un mugurkaula ķirurģijas laikā. Ja Tev zināmam cilvēkam gaidāma operācija ORTO Klīnikā, atbalsti viņu, nododot asinis! Neatkarīgi no tā, kāda ir Tava asins grupa vai rēzus […]
Lasīt visu

ORTO Klīnikā sāk darbu ārsts ar deviņus gadus Vācijā uzkrātu pieredzi (audio)

ORTO Klīnikas komandai pievienojies Juris Brūklis traumatologs, ortopēds, kurš pēdējos deviņus gadus pieņēmis pacientus un operējis klīnikās Vācijā. Dr. Brūklis kopā ar ģimeni pirms nepilna mēneša atgriezies mājās. Šai izvēlei ārsts gatavojies jau divus gadus, jo dodoties prom, abi ar sievu apņēmušies, ka aizbraukšana būs tikai pieredzes gūšanas posms, pēc kura viņi atgriezīsies.
Lasīt visu
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram