Juhtiv traumatoloogia ja ortopeedia kliinik Baltimaades

+371 6714 4013

Kādas saslimšanas ārstē sporta ārsts (audio)

“Es gribu palīdzēt cilvēkiem, kuri paši grib sev palīdzēt,” specializācijas izvēli medicīnā pamato Ģirts Mandrovickis ORTO Klīnikas sporta ārsts -, šīs audio sarunas sērijas sarunu biedrs.

Sporta ārstiem ir divas darbības jomas – viena – sporta diagnostika, otra – neoperējoša traumatologa, ortopēda darbs. Šo ārstu uzmanības lokā nav tikai sportisti, bet gan visi  fiziski aktīvi cilvēki.

Sporta ārsts ar neoperējoša traumatolga, ortopēda darba specifiku, kāda ir arī Ģirtam Mandrovickim, uzklausa pacietnu, veic nepieciešamos izmeklējumus, meklē veselības problēmas cēloni un risina to gan ar medikamentu palīdzību, gan, koriģējot slodžu un aktivitāšu piemērotību, ja nepieciešams, analizējot konkrētā pacienta uztura īpatnības, kā arī vajadzības gadījumā ārstniecībā iesaistot citus speciālistus, kā fizioterapeitu vai operējošu traumatologu, ortopēdu.

Sporta ārsts piemēro fiziskās aktivitātes kā medikamentu, lai atvieglotu dažādu slimību gaitu – tostarp, piemēram, cukura diabēta vai onkoloģijas gadījumā.

Saskaroties ar traumu dziedēšanu, sporta ārsts labi apzinās, ka vislabāk dziedē laiks, bet šis ārsts var palīdzēt veseļoties mazliet ātrāk un – efektīvāk.

Tāpat šajā audio sarunā runājam par sporta ārstu lielajā sportā, ētikas principu ievērošanu un prasmi līdzsvarot to ar vēlmi panākt pēc iespējas labāku sportista sniegumu:

https://www.buzzsprout.com/974788/5993719-kadas-saslimsanas-arste-sport…

Visas ORTO Klīnikas audio sarunas klausāmas  orto.lv mājas lapas augšējā sadaļā noklikšķinot uz ORTO Talks, vai podkāstu vietnēs Apple Podcast un Spotify, meklētājā ierakstot ORTO Talks.


Jūs varētu interesēt

Pēdu traumas un saslimšanas – Vitolda Jurkeviča konsultēts raksts avīzē Mājas dakteris

Šodien, 12. oktobrī ORTO Klīnikā noslēdzam mūsu ārstu sagatavotu semināru podologiem, kas veltīts pēdas un pēdas locītavu saslimšanām. Ja pēdas problēmas ir arī jūsu uzmanības lokā, vērts brīvdienām iegādāties avīzi Mājas dakteris un izlasīt Vitolda Jurkeviča, ORTO Klīnikas traumatologa, ortopēda konsultētu populārzinātnisku rakstu par biežākām pēdas traumām un slimībām.
Lasīt visu

Juris Brūklis konsultē jaunos ārstus

Ceturtdien, 25, novembrī Juris Brūklis ORTO Klīnikas traumatolgs, ortopēds piedalījās Rīgas Stradiņa universitātes traumatoloģijas, ortopēdijas un radioloģijas zinātnisko studentu pulciņu sēdē, kas veltīta biežākajām traumām un ortopēdiskajām komplikācijām profesionālajā sportā.
Lasīt visu
26.01.2023 allkirjastas SIA „ORTO Klīnika“ Läti Investeerimis- ja Arenguagentuuriga (LIAA) lepingu nr SKV-TL-2023/9 toetuse saamiseks meetme "Rahvusvahelise konkurentsivõime edendamine" raames, mida kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram