Vadošā traumatoloģijas-ortopēdijas klīnika Baltijā

+371 6714 4013

Inovatīvs risinājums palīdzēs daudziem, kuri cieš no sāpēm pleca locītavā

Operācijas laikā artroskopiski jeb caur dažiem nelieliem dūrienveida griezumiem pleca locītavā ievada balonveida implantu, kas atjauno anatomiski pareizas pleca locītavas kaulu attiecības, tā ievērojami mazinot sāpes un ļaujot uz vairākiem gadiem attālināt locītavas endprotezēšanas nepieciešamību.

Ne visiem, kuriem līdz šim plīsusi Rotatoru manšete pleca locītavā, draudējusi endoprotezēšana. Daļa plīsumu ir nelieli, un tos artroskopiski operējot iespējams veiksmīgi sašūt. Tomēr, kad bojājumi ir plaši, ar tiem sadzīvots ilgstoši un cīpslu deģeneratīvu izmaiņu dēļ nav tie nav sašujami, līdz šim nebija pieejams cits efektīvs risinājums hronisku sāpju mazināšanai, kā endoprotezēšana.

 LCASA sēdi un gaidāmo jaunas tehnikas paraugdemonstrējumu ieradās vērot aptuveni 50 traumatologu, ortopēdu un viņu topošie kolēģi – ārsti rezidenti. Asociācijas valdes loceklis Valdis Andersons un asociācijas prezidents Andrejs Peredistijs (abi ORTO klīnikas traumatologi, ortopēdi) kopā ar britu kolēģi ORTO klīnikas operācijas zālē katrs veica pa vienai paraugdemonstrējuma operācijai. Tās tiešsaistē uz ekrāna klīnikas konferenču zālē vēroja ārsti. Turpmākā sēdes gaitā operācijas tehnika un īpatnības tika apspriestas un diskutētas kopā ar britu kolēģi Ravinder Singh.

ORTO klīnikas traumatalogi, ortopēdi, kuri piedalījās tehnikas paraugdemonstrējuma operācijās ar gandarījumu atzina, ka operācija sevī ietver vienkāršību un ģenialitāti. Viņi atzinīgi novērtēja, ka rehabilitācijas periods pēc tāda veida operācijām ir īss -, pacients sāk kustināt roku jau nākamajā dienā. Pasaulē tikai nesen praksē ieviestā tehnika palīdzēs daudziem, kuri, cenšoties sadzīvot ar nemitīgām sāpēm, ko rada masīvi Rotatoru manšetes plīsumi.

Operācija ar artroskopiskā kontrolē veiktu implanta ievadīšanu bojātā pleca locītavā pieejama un tiek veikta ORTO klīnikā.


Jūs varētu interesēt

Žurnālā plaša intervijas ar dr. Jāni Viļumu

Žurnāla 100 labi padomi Par Veselību jaunākajā numurā plaša intervija ar Jāni Viļumu ORTO Klīnikas traumatologu, ortopēdu. Daudz, daudz par veselību, biežāk satopamām vainām (plecos, gūžās un ceļa locītavās). Un tomēr – arī par Jāni Viļumu ārpus ārsta darba. Tuvojas brīvdienas – ļoti piemērots laiks žurnālu lasīšanai! Daži citāti no intervijas: Teikt, ka ar kādu […]
Lasīt visu

Suminām sievietes Sieviešu dienā!

“Es redzēju, ka sievietes ir krietnākas, pašaizliedzīgākas par vīriešiem – Kolimā nebija gadījumu, kad vīrs būtu atbraucis pakaļ sievai. Bet sievietes atgriezās. Daudzas,” no rakstnieka Varlama Šalamova piezīmēm par piedzīvoto labošanas darbu nometnēs izsūtījumā Krievijas tālajos ziemeļos.
Lasīt visu
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram