Vadošā traumatoloģijas-ortopēdijas klīnika Baltijā

+371 6714 4013

Apgūti jauni risinājumi hronisku locītavu sāpju mazināšanai

Pastāvīgi padziļinot zināšanas un iemaņas reimatoloģisku saslimšanu ārstēšanā, Anna Mihailova, ORTO klīnikas reimatoloģe no 11. līdz 12. februārim piedalījās Eiropas mēroga reimatologu un radiologu meistarklasē Spānijā, Barselonā. Kā lielāko praktiski pielietojamo ieguvumu ārste min vairākas jaunas tehnikas injekciju veikšanai hronisku locītavu sāpju apturēšanai. “Tās var ļoti palīdzēt pacientiem, kuri slimo ar dažāda veida artrītiem, kā arī cilvēkiem pēc traumām,” saka ārste. Injekcijas tiek veiktas ultrosonogrāfiskā kontrolē un var tik ievadītas gandrīz jebkurā sāpošā locītavā - pleca, elkoņa, gūžas vai pirkstu falangā.

Slinga terapija ir viena no fiziskās rehabilitācijas metodēm, kas piemērota dažādu saslimšanu un fizisku traumu ārstēšanas periodā.

Novērtējot, cik efektīvi tā stiprina dziļo muskulatūru un attīsta ķermeņa spēku un koordināciju, vingrošana piemērota un var būt ļoti noderīga arī fiziski veseliem cilvēkiem.
ORTO klīnikas fizioterapijas nodaļā Āgenskalnā iespējams pieteikties slinga terapijas nodarbībām fizioterapeita vadībā. Vingrošanas programma katram tiek veidota individuāli – atbilstošo vajadzībām un fiziskais sagatavotībai.

Rehabilitācijā slinga terapiju izmanto lai:

  • noteiktu “vājās vietas” balsta un kustību sistēmā un attīstīt tās, līdzsvaroti trenējot (piemēram, ja cilvēkam ir nepareiza stāja un vājāk attīstīti muskuļi vienā muguras pusē);
  • mazinātu sāpes, stiprinot noteiktas muskuļu grupas
  • uzlabojot kustību koordināciju.

Pasaulē veikti pētījumu rezultāti liecina, ka slinga terapija ir efektīva dažādu saslimšanu un muskuļu disfunkciju gadījumā: ārstējot sāpes muguras lejas daļā, kakla rajonā, rehabilitācijai pēc sporta un dejošanas traumām, pie  ceļa, gūžas un pleca locītavas bojājumiem, pēcdzemdību periodā raksturīgām iegurņa un muguras sāpēm, fibromialģijas un citu kaulu un muskuļu hronisku sāpju gadījumā.Slinga terapija ir arī piemērota vecāka gada gājuma cilvēkiem, jo tā saudzīgi un mērķtiecīgi ļauj tonizēt un stiprināt dažādas muskuļu grupas, individuāli pielāgojot slodzi.

Lai pieteiktos slinga terapijas nodarbībām, lūdzu, sazinieties ar ORTO klīnikas fizioterapijas zāles speciālistiem:
adrese: Rīga, Nometņu iela 61, ieeja no sētas puses (Pilsoņu ielas), 2. stāvs
darba dienās: no 07.00 – 21.30
sestdienās: atbilstoši pierakstam
svētdienās: brīvdiena
telefons: 67869889
e-pasts: rehabilitacija@orto.lv


Jūs varētu interesēt

Mīlestību mūsu mammām!

Šodien, otrajā maija svētdienā katrs esam kopā ar savu mammu – apskaujot un uzdāvinot puķes, aprunājoties pa telefonu vai arī domās – noglāstot un paesot blakus.
Lasīt visu

Krustenisko saišu plīsumi un risinājumi (audio)

Jaunās podkāsta sērijas tēma ir ceļa locītavas priekšējo krustenisko saišu plīsumi. Pieredzē dalās traumatalogi, ortopēdi Jānis Viļums un Andrejs Peredistijs. 
Lasīt visu
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram