Vadošā traumatoloģijas-ortopēdijas klīnika Baltijā

+371 6714 4013

11. novembris, Lāčplēša diena

Pieminam Lāčplēša dienu ar cieņu un lepnumu par tiem, kuri 1919. gada rudenī aizstāvēju mūsu valsti un tās pilsētas, ticot, ka Latvijai jābūt brīvai. 

“Neaprakstāma dedzība, enerģija un pašuzupurēšanās atzīmējama jau pirmajās uzbrukuma stundās. Visos frontes iecirkņos bija pat 60 gadus veci vīri kā brīvprātīgie, tāpat jaunekļi  14 – 15 gadu vecumā, ja ne karotāji, tad kā patronu piegādātāji vai brīvprātīgie ziņneši,” savās atmiņās rakstīja Latvijas armijas virspavēlnieks pulkvedis Jānis Balodis. 11. novembrī noslēdzās Rīgas atbrīvošana no Bermonta karaspēka. Kaujas par Latvijas pilsētām turpinājās līdz 3. decembrim, kad Latvijas armijas vadība atzina, ka ienaidnieks ir padzīts. 

1919. gada 11. novembris ir arī Lāčplēša Kara ordeņa dibināšanas datums. Šo ordeni piešķir tikai par izciliem varoņdarbiem valsts un tautas labā. 

Foto: no izstādes “Rīgas skolēni Latvijas Neatkarības karā 1918-1920” 


Jūs varētu interesēt

Mums desmit gadu dzimšanas diena!

Šomēnes ORTO Klīnikai aprit desmit gadi! Paši to sirsnīgi un omulīgi nosvinējām piektdien, 15. jūnijā pie Vaidavas ezera, dodoties kopīgā pārgājienā un pēcpusdienā baudot vasaru ezera krastā. Nu jau dodamies tālāk – savā vienpadsmitajā gadā. Reiz dzimusi dažu drosmīgu, ar neticamām darba spējām un enerģiju apveltītu ārstu galvās, ORTO Klīnika, kādā jūs pašreiz gaidām un rūpējamies, ir viņu sapņa piepildījums realitātē.
Lasīt visu

Kāda loma cīpslām un saitēm mūsu spējā kustēties? (audio)

Visa mūsu kaulu un muskuļu sistēma ir bagātīgi savstarpēji saistīta ar saitēm un cīpslām. Sastiepumi, pamežģījumi, iekaisumi un plīsumi skar un bojā tieši šos dabas radītos stiprinājumus. 
Lasīt visu
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram