Didžiausia traumatologijos ir ortopedijos klinika Baltijos šalyse

+371 6714 4013

11. novembris, Lāčplēša diena

Pieminam Lāčplēša dienu ar cieņu un lepnumu par tiem, kuri 1919. gada rudenī aizstāvēju mūsu valsti un tās pilsētas, ticot, ka Latvijai jābūt brīvai. 

“Neaprakstāma dedzība, enerģija un pašuzupurēšanās atzīmējama jau pirmajās uzbrukuma stundās. Visos frontes iecirkņos bija pat 60 gadus veci vīri kā brīvprātīgie, tāpat jaunekļi  14 – 15 gadu vecumā, ja ne karotāji, tad kā patronu piegādātāji vai brīvprātīgie ziņneši,” savās atmiņās rakstīja Latvijas armijas virspavēlnieks pulkvedis Jānis Balodis. 11. novembrī noslēdzās Rīgas atbrīvošana no Bermonta karaspēka. Kaujas par Latvijas pilsētām turpinājās līdz 3. decembrim, kad Latvijas armijas vadība atzina, ka ienaidnieks ir padzīts. 

1919. gada 11. novembris ir arī Lāčplēša Kara ordeņa dibināšanas datums. Šo ordeni piešķir tikai par izciliem varoņdarbiem valsts un tautas labā. 

Foto: no izstādes “Rīgas skolēni Latvijas Neatkarības karā 1918-1920” 


Jūs varētu interesēt

Mūžībā aizgājusi ārste Helēna Mikažāne

Sestdien, 16. jūnijā mūžībā aizgājusi RSU profesore, reimatoloģe Helēna Mikažāne, Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedras docētāja, ORTO Klīnikas Reimatoloģijas nodaļas veidotāja un mūsu klīnikas reimatoloģes dr. med. Annas Mihailovas skolotāja.
Lasīt visu

12. maijs – Starptautiskā Māsu diena

Šodien, 12. maijā tiek atzīmēta Starptautiskā Māsu diena. Datums izvēlēts par godu britu medicīnas māsas Florences Naitingeilas dzimšanas dienai. Naitingeila bija aktīva reformu iniciatore un to ieviesēja medicīnas māsas darbā pagājušā gadsimta mijā. Arī šī 2021. gada Starptautiskās Māsu dienas vēstījums ir modelēt profesijas attīstību un transformāciju nākotnes perspektīvā.
Lasīt visu
1 2 3 320
RAB „ORTO klinika“ su Latvijos investicijų ir plėtros agentūra 2023-01-26 sudarė sutartį Nr. SKV-TL-2023/9 dėl paramos gavimo pagal programą „Tarptautinio konkurencingumo skatinimas“, iš dalies finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram