Leading trauma and orthopaedics clinic in Baltics

+371 6714 4013

ORTO klīnikas ārsti uzstājas Starptautiskā Baltijas kongresā

Nedēļas nogalē no 25. līdz 27. oktobrim, Lietuvā, Viļņā norisinājās viens no svarīgākajiem notikumiem Baltijas valstu anesteziologu un intensīvās terapijas speciālistu apritē – 9. Starptautiskais Baltijas anesteziologu, intensīvās terapijas un sāpju speciālistu kongress. Starp vairāk kā 1 000 dalībniekiem – astoņi bija ORTO Klīnikas pārstāvji – anesteziologi, ārsti un medmāsas. Šogad pirmo reizi kongresa ietvaros notika arī dienas garumā māsu simpozijs – veltīts sāpju kontrolei.

Divi no ORTO Klīnikas ārstiem – anestezioloģe dr. med. Agnese Ozoliņa un anesteziologs – dežūrārsts dr. Kaspars Šetlers Baltijas kongresā uzstājās ar lekcijām. Kaspara Šetlera tēma bija veltīta asinsvadu ķirurģijai, savukārt Agneses Ozoliņas lekcijas – trombemoblijas profilaksei ortopēdiskajā un mugurkaula ķirurģijā un profilaksei un rīcībai asiņošanas gadījumā.

Ortopēdisko operāciju specifikas, pacienta ierobežoto kustības iespēju dēļ, kā specifisku riska faktoru, piemēram, liekā svara vai cukura diabēta iespaidā, pastāv augsts trombembolijas risks. Pēc šīm operācijām daļai pacientu noteiktu laiku jālieto medikamenti, kas novērš trombu veidošanos asinsritē. Mūsdienās arvien vairāk tiek aktualizēta fast track ķirurģija, kas ietver maksimāli mazu ķirurģisko traumatismu, agrīnu aktivizāciju un atgriešanos pie ierastā ikdienas režīma, mazinot trombembolijas iespējamību.

“Bija ļoti patīkami apzināties, ka daudz kas no tā, par ko kongresā tika runāts vēlamā formā, vai kā aktuāla tendence, tiek ikdienā praktizēs mūsu klīnikā,” pēc kongresa teica Ilze Klēģere, ORTO Klīnikas nodaļas māsa. “Mēs klīnikā ļoti rūpējamies par to, lai pacientam pēc operācijas nesāp un meklējam katram individuāli ērtu un pieņemamu atsāpināšanas risinājumu. Gan sāpju kontrole un kupēšana, gan individuāla pieeja – abas šīs tendences zinātniski pamatotas tika daudzkārt aktualizētas kongresā,” saka Ilze Klēģere. Neatsverams ir māsas emocionālais kontakts ar pacientu, kā komponents individuālas pieejas nodrošināšanā katram pacientam.

“Baltijas mēroga kongress ir lieliska platforma, kur ņemt dalību kā lektoriem, apmainīties zināšanām, zinātniskajām aktualitātēm un apzināties, ka profesionālā ziņā esam labā Eiropas līmenī,” pēc kongresa teica Agnese Ozoliņa.

Baltijas mēroga kongresi tiek rīkoti reizi divos gados vienā no trim Baltijas valstīm. Tikšanās mērķis ir profesionāļu vidē dalīties pieredzē, zināšanās, vērojumos, veidot kontaktus, sadarbību un nodrošināt regulāras informācijas apmaiņas tīklu.

Baltijas anesteziologu, intensīvās terapijas un sāpju speciālistu kongresa lektoru vidū bija speciālisti no Baltijas valstīm, kā arī no Lielbritānijas, Izraēlas, Skandināvijas un Polijas.

Nākošais, desmitais Starptautiskais Baltijas kongress notiks 2020. gadā Latvijā, Jūrmalā.


Jūs varētu interesēt

No 15.maija ORTO klīnikā mainās cena fizioterapijas pakalpojumiem (20.04.2017.)

● pirmā nodarbība ar fizioterapeitu - 25 eur ● fizioterapeita konsultācija - 25 eur ● nodarbība kopā ar fizioterapeitu pēc individuālās programmas 1 st. – 19 eur
Lasīt visu

Kas nosaka ilgu mūžu pleca locītavai? (audio)

Ja Tev sāp pleca locītava, ieklausies! Šajā podkāsta sarunā ar Andreju Elksniņu - Finogejevu uzzināsi, kādēļ pie traumatologa, ortopēda sāpju gadījumā vērts doties neatliekot.
Lasīt visu
1 2 3 320
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram