Leading trauma and orthopaedics clinic in Baltics

+371 6714 4013

ORTO klīnikā pacientus pieņem tehniskais ortopēds Agris Briedis

No 1. marta ORTO klīnikā otrdienās pieņem tehniskais ortopēds, Agris Briedis. Šis speciālists piemeklē un izstrādā palīglīdzekļus – korsetes, kas satur mugurkaulu, spieķus vai ratiņkrēslus, kā arī izgatavo protēzes zaudētu locekļu aizstāšanai, – lai cilvēks spētu dzīvot maksimāli pietuvināti tam, kā tas bija ierasts pirms traumas vai operācijas.
Viena no Agra Brieža specializācijām ir pēdas veselība. Ņemot vērā ORTO klīnikas specifiku, traumu, locītavu (īpaši ceļu un gūžas) un mugurkaula saslimšanas – tās bieži ietekmē arī pēdas stāvokli.

“Sāpes un locītavas nodilums rada pakāpeniskas izmaiņas gan muskuļos, gan rezultātā arī pēdā. Cenšoties sevi neapzināti pasargāt no sāpēm, mēs sākam nepareizi noslogot pēdu. Diemžēl šai nepareizai noslodzei ir sliktas un tālejošas sekas – rodas deformācijas, kas ar laiku radīs papildus problēmas veselībai,” saka Agris Briedis.
Tehniskais ortopēds nevar novērst saslimšanas cēloni, tas paliek traumatologu, ortopēdu vai mugurkaula ķirurgu ziņā. Tehniskā ortopēda kompetencē ir apturēt, vai ierobežot slimības radītās sekas. Atbilstoši ORTO klīnikas specifikai, risinājums daudzu balsta un kustību saslimšanu izraisīto seku ierobežošanai ir speciālu otropēdisku zolīšu izgatavošana. To mērķis ir izlīdzināt un amortizēt slimības izraisīto nepareizo slodzi pēdai. Rezultātā – daļēji tiek ierobežota arī slimības tālāka attīstība.
Kaula locītavas virsmas nodilums jeb artroze ir viena no biežām slimībām, ar ko pacienti vēršas pie ORTO klīnikas traumatologiem, ortopēdiem. Ja tā skar ceļu vai gūžas locītavas, artroze pakāpeniski maina mūsu stāju, gaitu un veidu kā stāvam uz zemes. Slimība parasti rit lēni (gadiem), toties rada sāpes, diskomfortu, grūtības pienācīgi izmantot bojāto locītavu. Lai maksimāli netraucēti sadzīvotu ar šo slimību, ORTO klīnikas traumatologi, ortopēdi  palīdz pacientam izvēlēties atbalstošus risinājumus – bieži tā ir fizioterapija, nereti injekcijas bojātajā locītavā, parasti – pretsāpju un pretiekaisuma zāles laikā, kad sāpes kļūt apgrūtinošas. Pašreiz ORTO klīnika saviem pacientiem piedāvā arī tehniskā ortopēda palīdzību, kurš, rodot risinājums pareizai pēdu noslodzei, atvieglos pašsajūtu, ierobežos tālākus slimības izraisītus bojājumus un nepieļaus pēdas deformāciju. Ortopēdisko zolīšu izmantošana pieskaitāma konservatīvajai ārstēšanai – pirms, pēc operatīvas ārstēšanas vai arī tieši gadījumos, kad ķirurģiska iejaukšanās nav vēlama, iespējama vai nepieciešama.
Pēdas noslodze tiek mērīta ar īpašu instrumentu – podometru. Krāsainajos attēlos, ko rada podometrs, ārsts izvērtē vai un kādi ortopēdiskie risinājumi būtu noderīgi, lai pacients justos labāk un slimības sekas izdotos ierobežot. Ortopēdiskās zolītes piemērotākās ir ērtiem, plašiem apaviem, tomēr Agris Briedis iedrošina, ka dažādi risinājumi iespējami arī elegantām sieviešu kurpēm.

Vizītkarte:

  • AGRIS BRIEDIS – sertificēts tehniskais ortopēds
  • Uzsācis strādāt tehniskās ortopēdijas nozarē 1992. gadā.
  • Sankt-Pēterburgas sociālais tehnikums – protēžu ražošanas tehniķis-tehnologs (1994. gads).
  • RTU bionikas koledža – tehniķa kvalifikācija bionikā un protezēšanā (1999. gads).
  • RSU rehabilitācijas fakultāte – tehniskais ortopēds (2008. gads).

Lai pieteitkos konsultācijai, sazinieties ar klīnikas reģistratūru pa tālruni: +371 67144013!


Jūs varētu interesēt

Vingrošanas nodarbība senioriem. Rituāls ikdienai (video)

Tuvojas pirmā Adventes svētdiena, un šī vingrošanas nodarbība ir labākais veids, kā vari parūpēties par sev tuviem senioriem. Vienkārši vingrojumi.
Lasīt visu

Mums desmit gadu dzimšanas diena!

Šomēnes ORTO Klīnikai aprit desmit gadi! Paši to sirsnīgi un omulīgi nosvinējām piektdien, 15. jūnijā pie Vaidavas ezera, dodoties kopīgā pārgājienā un pēcpusdienā baudot vasaru ezera krastā. Nu jau dodamies tālāk – savā vienpadsmitajā gadā. Reiz dzimusi dažu drosmīgu, ar neticamām darba spējām un enerģiju apveltītu ārstu galvās, ORTO Klīnika, kādā jūs pašreiz gaidām un rūpējamies, ir viņu sapņa piepildījums realitātē.
Lasīt visu
1 2 3 322
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram