Leading trauma and orthopaedics clinic in Baltics

+371 6714 4013

Mugurkaula ķirurgs nedrīkst pieņemt lēmumu, balstoties apsvērumā: “Man, šķiet, ka tā ir labāk” (19.10.2016.)

“Lai pieņemtu lēmumu par labāko operēšanas tehniku katram atsevišķam pacientam, ir padziļināti jāizprot mugurkaula biomehānika un jāiedziļinās ģeometrijā,” saka Artis Gulbis, kurš no 13. – 14. oktobrim vadīja lekcijas un diskusijas starptautiskā mugurkaula kopienas AOSpine simpozijā, Tallinā.

Simpozijs pulcēja neiroķirurgus, traumatologus un ārstus rezidentus ar vismaz trīs gadu pieredzi ķirurģijā no Baltijas, Skandināvijas, Itālijas, Ungārijas, Ukrainas un citām pasaules valstīm. Simpozija vienojošā tēma bija – mugurkaula trauma un novecošanās.

AOSpine ir viena no prestižākajām mugurkaula ķirurģijas un izpētes apvienībām pasaulē, kas regulāri rīko apmācības, kursus un kongresus, lai profesionāļu apritē būtu pieejama jaunākā informācija, ķirurģijas, profilakses tehnikas un apzinātas tehnoloģiju tendences. Ik gadu organizācija pasaulē rīko vidēji 130 izglītošanas pasākumus.

“Latiņa, kādā tiek turēts lektoru līmenis ir ļoti augsta. Tev jāizpēta aktuālākas publikācijas, pētījumus un risinājumus konkrētajā jautājumā, turklāt jābūt labam praktiķim, kurš šos zinātniskos aspektus realizē savā darbā operējot un spēj par tiem diskutēt, skaidrot un analizēt. Sagatavošanās šādai lekcijai man aizņem sešas nedēļas. Toties, apzinos, ka pastāvīgi uzturot šo līmeni, es nevienā brīdī nepieņemšu kādu lēmumu, pamatojoties tikai uz sajūtu, ka tam tā vajadzētu būt. Mugurkaula ķirurģija lielā mērā ir ļoti dziļa ģeometrijas izpratne. Tad, kad to saliec kopā ar aktuālākām zināšanām un pētījumu rezultātiem, iespējams rast pamatotu un labāko risinājumu pacientam,” saka Artis Gulbis.

Artis Gulbis ir viens no nedaudziem ķirurgiem Baltijā, kurš veic mugurkaula operācijas caur priekšējo pieeju (vēderu), jo, lai arī tehniski tās ir ievērojami sarežģītas, šādi var sasniegt labākos rezultātus un efektīvāk uzlabot pacienta veselību. Arī Tallinā viena no Arta Gulbja tēmām bija veltīta mugurkaula jostas daļas ķirurģijai caur priekšējo pieeju, kamēr otra lekcija kolēģiem deva padziļinātu ieskatu mugurkaula balansā/ biomehānikā.

Būdami AOSpine  kopienas locekļi, lektori apmācības procesā izmanto pašreiz par aktuālāko atzītu – interaktīvu pieeju. Kolēģi gūst ne vien teorētisku ieskatu pašreiz pasaulē jaunākajos pētījumos, literatūrā un publikācijās, bet arī tiek iesaistīti šo zināšanu izmantošanā praksē. Lektori piedāvā kolēģiem sarežģītus un neviennozīmīgus saslimšanas gadījumus, diskusiju un analizēs ceļā, mudinot meklēt risinājumus, kas balstīti iegūtajā informācijā kā arī iepriekšējā profesionālā pieredzē. Visi gadījumi tiek interaktīvi apspriesti un atrisināti.

Baltijas valstu mugurkaula ķirurgi ar savu profesionalitāti, atvērtību un ieinteresētību jaunajā  ir guvuši atzinību elitārajā AOSpine apritē. Tādēļ  jau ceturto gadu apmācības kursi tiek rīkoti arī Baltijā. “Mums vairs nav jābrauc uz citiem kontinentiem, lai dzirdētu un redzētu mugurkaula jomas izcilākos praktiķus un teorētiķus. Viņi atbrauc pie mums un vēlas mūs aktīvi iesaistīt,” ar gandarījumu saka Artis Gulbis, kurš nākamgad vadīs AOSpine simpozija norisi Latvijā, Rīgā. 


Jūs varētu interesēt

Ar ko atšķiras vasaras un ziemas skriešana un skrējēji? (audio)

Ziemas skriešanai ir vērtīgi zināt knifus, kuri ilggadējiem skrējējiem iegūti kļūdu un meklējumu ceļā. Segums, apavi, ekipējums, iesildīšanās, atsildīšanās, laikapstākļi un lukturi. Kāds labums no skriešanas ziemā un kādēļ skrējēji sveicinās?
Lasīt visu

Praktizē jaunas tehnikas ceļa locītavas saišu ķirurģijā

ORTO klīnikas traumatologs, ortopēds Andrejs Finogejevs no 25. – 26. oktobrim piedalījās pasaules vadošo sporta traumatologu, ceļa locītavas ķirurgu un artroskopijas profesionāļu veidotās biedrības ESSKA praktiskajos kursos Vatfordā, Lielbritānijā. Apmācība bija veltīta sarežģītu, vairāku ceļa locītavas vienlaicīgu saišu bojājumu ārstēšanai.
Lasīt visu
1 2 3 325
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram