Turpinot ieviest mazinvazīvās pēdas ķirurģijas iespējas Latvijā, Juris Brūklis ORTO Klīnikas traumatolgs, ortopēds, specializējies pēdas ķirurģijā aizvadīja divas jūlija dienas intensīvās mācībās Spānijā, Barselonā. Mācību rīkotājs MIFAS (starptautiska zinātnieku kopiena, kas fokusējās mazinvazīvā pēdas ķirurģijas pētniecībā un izglītība). Pasākums pulcēja pēdas ķirurgus no visas pasaules kā arī ievērojamākos mazinvazīvās pēdas ķirurģijas praktiķus un zinātniekus.
“Daļa pasākuma bija veltīta nopietnai teorijas izpētei, otra – praktiskai tehnikas apguvei – iesākumā uz mākslīgiem pēdas kauliem, turpinājumā uz mirušu cilvēku pēdām. Koriģējām dažādas, arī ļoti sarežģītas pēdas deformācijas, kā arī apguvām dažādas operēšanas nianses no šīs tehniskas grandiem,” tā Juris Brūklis.
Tradicionālais veids pēdas ķirurģijā, gan Latvijā, gan pasaulē ir operācijas, kas veiktas caur salīdzinoši plašiem, vaļējiem griezieniem. Bet paralēli jau divdesmit gadus attīstās cita skola, kas izstrādājusi un turpina pilnveidot tehniku šo operāciju veikšanai caur nelieliem dūrienveida griezieniem (līdzīgi kā ceļa locītavā artroskopiskas operācijas), tā ievērojami saudzējot veselos audus un padarot cilvēkam rehabilitācijas laiku vieglāku.
“Mazāks infekciju risks, daudzos gadījumos pēdā nav jāliek skrūves, vai implanti, kā veicot vaļēju griezienu. Mazākas brūces un līdz ar to – mazāk sāpju pacientam,” tehnikas ieguvumus vērtē Juris Brūklis “Nevar noliegt, ka ķirurgam šāds operēšanas veids ir grūtāks un tehniski sarežģītāks, bet ieguvums pacientam viennozīmīgi lielāks.”
Regulāri turpinot mācīties mazinvazīvās pēdas ķirurģijas risinājumus pie vadošiem tās praktiķiem, Juris Brūklis arvien paplašina problēmu robežas, kuras Latvijā iespējas labot maksimāli saudzīgi. Pašreiz ORTO Klīnikā greizā īkšķa deformācijas (hallux valgus) un āmurveida deformācijas (pēdas pirkstu deformācija) kā arī daudzus posmus citu pēdas operāciju ietvaros veic minimāli traumējot veselos audus – mazinvazīvā tehnikā.