Leading trauma and orthopaedics clinic in Baltics

+371 6714 4013

Aug pēdas kauls – vai atvadas skaistām kurpēm? (audio)

Vasara ir brīnišķīga, jo vairs nav jāģērbjas kārtu kārtām un pat pēdas tiek pie saules un pēkšņas brīvības vieglos apavos. Bet šo prieku var bojāt pats pēdu izskats – platas, ar lieliem, izvirzītiem, nereti – iekaisušiem un sāpīgiem iekšējiem pēdas kauliem (pirmais pleznas kauls). Šo deformāciju medicīnā sauc Hallux valgus. Sadzīvē šo procesu dēvē par kauliņa augšanu un nereti iztēlojas kā kaula palielināšanos. Realitātē kauls neaug. Bet tā vietā, lai atrastos vertikāli pret pēdas īkšķi, kauls sāk virzīties uz ārpusi.

Šīs nedēļas podkāstā saruna ar Andreju Peredistiju ORTO Klīnikas traumatologu, ortopēdu par to, kas provocē pēdas kauliņa augšanu, vai to var apturēt, vai turpmāk jāvalkā vien platas, mīkstas, vismaz izmēru lielākas botas, vai ir jēga operēt un kāpēc ne vienmēr šī ķirurģija vainagojas ar loloto rezultātu.

Saruna klausāma šeit:

apturet-pedas-kaulina-augsanu.mp3

Citi ORTO Klīnikas podkāsti klausāmi Apple Podcast un Spotify, meklētājā ierakstot ORTO Talks


Jūs varētu interesēt

Starptautisku semināru prakse – tiešsaistes režīmā

Valdis Andersons ORTO Klīnikas traumatolgs, ortopēds šodien, 27. augustā piedalās ISAKOS (Starptautiskā Artroskopijas, ceļa ķirurģijas un sporta medicīnas biedrība) organizētā on-line vebinārijā. Vebinārija tēma – Ceļa locītavas osteotomija – neatsverams risinājums locītavas saglabāšanai. Semināru tiešsaistes režīmā vadīs starptautiski atzīti ārsti no Amerikas, Zviedrijas un Apvienotās Karalistes.
Lasīt visu

Pirmdien, 29.05. ORTO Klīnika strādā, kā ierasts

Visi pacientu pieraksti un operācijas ir spēkā!
Lasīt visu
1 2 3 322
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram