Ведущая клиника травматологии и ортопедии в странах Балтии

+371 6714 4013

Turēt mugurkaula ķirurģijas latiņu pasaules līmenī (13.11.2017.)

Novembra sākumā Rīgā, Radisson Blu Latvija risinājās Latvijas un Latvijas profesionāļu prestižam nozīmīgs notikums AOSpine mugurkaulu ķirurgu Eiropas simpozijs. Tas bija veltīts kakla daļas mugurkaula saslimšanām un traumām. Atšķirībā no muguras lejas daļas, kakla daļas ārstēšanā risinājumu sarežģītības un augstās precizitātes dēļ Eiropā ir ievērojami mazāk praktizējošu ķirurgu. Divas simpozija dienas tika veltītas šīs jomas padziļinātai izzināšanai un pulcēja profesionāļus ar vismaz piecu gadu praksi no Baltijas, Skandināvijas, Āzijas un Eiropas. Simpoziju Latvijā organizēja un vadīja Artis Gulbis ORTO klīnikas mugurkaula ķirurgs, kurš ir oficiāls AOSpine mācībspēks un 16 gadus darbojas šajā profesionāļu apvienībā.

AOSpine ir pasaulē elitārākā un progresīvākā mugurkaula ķirurģijas un izpētes apvienība, kuru pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados izveidoja vadoši Šveices mugurkaula ķirurgi. Viņu mērķis bija radīt klasifikācijas, kas palīdzētu kolēģiem visā pasaulē, izvērtējot un operējot pacientus, vadīties pēc vienotām vadlīnijām. Organizācijas izstrādātās sistēmas tiek izmantotas traumatoloģijas, ortopēdijas un mugurkaula ķirurģijas klīnikās visā pasaulē. Arī Latvijā.

AOSpine simpozija mērķis Rīgā bija apkopot, prezentēt un diskutēt par inovatīvākajiem risinājumiem, pētījumiem un tehnoloģijām. Darbs tika organizēts 12 moduļos. Katru tēmu ievadīja jaunāko pētījumu apkopojumos balstīta lekcija, sarežģīta un neviennozīmīga prakses gadījuma prezentācija, darbs grupās ar mērķi rast savu risinājumu ārstēšanas taktikai, kopēja diskusija un iepazīstināšana ar prezentētā gadījuma autora risinājumu. Praktiskais darbs simpozija ietvaros notika, nevis operējot uz līķiem vai mulāžām, bet gan prāta – intelektuālā līmenī, domāšanas procesu aktivizējošā darbā. Lekcijas vadīja augsta līmeņa kakla ķirurģijas praktiķi no Vācijas, Norvēģijas, Somijas, Lietuvas un Latvijas.

Lielākais ieguvējs – pacients

“Ieguvumus no šāda pasākuma var dalīt ļoti dažādos līmeņos,” apkopojot gūto pieredzi saka Artis Gulbis “Tomēr virsmērķis ir rast vislabāko risinājumu pacientam. Nevis sarežģītāko, dārgāko vai lētāko, bet tādu, kas vispārliecinošāk palīdzēs uzlabot veselību un dzīves kvalitāti. Tādēļ neatsverama nozīme ir zinātnisku pētījumu un to apkopojumu analīzei un uz šīm zināšanām balstītu pieeju un risinājumu izvēlei,” uzsver Artis Gulbis.

Tik pat neatsveramu nozīmi šādās tikšanās reizēs viņš piešķir arī pieredzes apmaiņai un tās pārmantojamībai. “Te neizšķir gudrākus, jaunākus, pieredzējušākus kolēģus, lai gan ir tādi, kuri aizstāvējuši vairākas disertācijas un vada lielas universitātes un klīnikas. Komunikācijas princips ir balstīts savstarpējā cieņā un kopējā vēlmē padarīt mugurkaula ķirurģijas līmeni un principus vienlīdz augstus un līdzīgus, lai rezultātā pacients zinātu, ka gan smalkākajā Šveices klīnikā, gan Latvijā noteiktas problēmas risināšanai būs izvēlēta līdzīga pieeja. Atkarībā no klīnikas rocības var atšķirties instrumenti, tehniskais nodrošinājums, implanti, tomēr arī bez tā visa – pārdomātam ķirurģiskam risinājumam ir ļoti liela loma veiksmīgam rezultātam,” uzsver Artis Gulbis.

Vieta, kur uzlādēt baterijas

Tāpat viņš norāda, ka šādi starptautiski simpoziji, kur pulcējas savas profesionālās jomas elite, ir ne vien koncentrētu zināšanu un pieredzes gūšanas platforma, bet vieta, kur notiek milzīga enerģijas apmaiņa un uzlāde. “Šādos pasākumos ir vērts piedalīties vismaz vienu – divas reizes gadā, jo ārsts atgriežas pilns aizrautības, ar lielāku ticību sev. Šī līdzi paņemtā enerģija tiek ieguldīta viņa darbā, konsultācijās, operācijās. Gala rezultātā ieguvējs ir pacients,” enerģijas apmaiņas ciklu raksturo Artis Gulbis.

Rīgā organizēto AOSpine simpoziju Artis Gulbis ne vien vadīja, bet arī lasīja vairākas lekcijas, atzīstot, ka no malas raugoties tik viegli plūstošais pasākums, prasījis ļoti daudz stundu darba, neskaitāmu pētījumu analīzi un apkopošanu un pastāvīgu domāšanas procesu. Toties tieši šīs aizrautības un ideālisma dēļ – turēt profesijas latiņu pasaules elites kolēģu līmenī – Latvijas un Baltijas valstu mugurkaula ķirurgi ir guvuši ievērību un cieņu AOSpine apritē. Tādēļ jau piekto gadu apmācības kursi tiek rīkoti arī Baltijā, otro reizi – Rīgā. Nākamgad simpoziju organizēs Lietuva.


Jūs varētu interesēt

Vesela mugura – bezmaksas ārstnieciskās vingrošanas nodarbība! (08.12.2016.)

Piektdien, 16. decembrī atzīmējam apaļu pirmo gadu, kopš atvērta ORTO klīnikas filiāle Āgenskalnā. Priecājoties par to un cilvēkiem, kuriem šī gada laikā izdevies palīdzēt uzlabot veselību un pašsajūtu, dāvājam iespēju bez maksas izmēģināt, kā ārstnieciskā vingrošana ietekmē muguras labsajūtu!
Lasīt visu

Pasaules Fizioterapeitu konferencē iepazīstina ar Latvijā veiktu pētījumu (05.12.2017.)

Novembra nogalē no 27. – 29.11. ORTO klīnikas fizioterapeite Guna Semjonova 5. Starptautiskajā Fizioterapijas konferencē Dubajā iepazīstināja kolēģus ar Latvijā īstenotu pētījumu, kurā pašreiz piedalās. Tā saturs tika atzīts par vienu no interesantākajiem konferences ietvaros.
Lasīt visu
Общество с ограниченной ответственностью SIA ORTO klīnika 26.01.2023 заключило с LIAA договор № SKV-TL-2023/9 о получении поддержки в рамках мероприятия «Содействие международной конкурентоспособности», которое софинансируется Европейским фондом регионального развития.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram