Ведущая клиника травматологии и ортопедии в странах Балтии

+371 6714 4013

Skolnieki piemēra traumatologa, ortopēda un fizioterapeita profesiju

12 dažādu Rīgas un Latvijas pilsētu skolu audzēkņi 4. aprīlī Ēnu dienā rūpīgi vēroja un vienlaikus mēģināja iztēloties sevi iecerētajā nākotnes ārsta vai fizioterapeita darbā.

Daži piekodināja, lai sagaidām viņus izmācāmies un rezervējam vietu klīnikas komandā. Mēs jutāmies no sirds priecīgi satikt jaunus cilvēkus, kuru profesijas izvēli visticamāk noteiks vēlme palīdzēt cilvēkiem.

Ēnotājiem atkarībā no viņu profesionālās intereses ļāvām:

  • asistēt krusteniskās saites rekonstrukcijas operācijā pie dr. Andreja Peredistija,
  • asistēt pleca endoprotezēšanas operācijā pie dr. Aigara Vuguļa
  • asistēt plaukstas ķirurģijā pie dr. Kalvja Krastiņa,
  • asistēt dr. Andrejam Finogejevam pacientu pieņemšanā,
  • iepazīt operāciju māsas Ilzes Vaļikovas darbu,
  • vērot, kā radiologs dr. Pēteris Līkums analizē neprofesionālai acij gandrīz neizprotamos magnētisko rezonanšu, datortomogrāfiju un rentgenu attēlus,
  • būt līdzās, kad dažādas analīzes ņem un injekciju veikšanā locītavā ārstam asistē Anna Upe ambulatorā māsa,
  • kopā ar mūsu fizioterapeitiem Sandi Kristapu Lagzdiņu, Olgu Daņiļēviču un Brigitu Dreži pacietīgi strādāt pie pacientu rehabilitācijas.

Diena aizvadīta piesātināta un intensīva, – tāda, ar kādu jārēķinās, izvēloties mediķa vai fizioterapeita ceļu.   Acis pēc redzētā mirdzēja – turklāt uz brīdi skolēni paši bija kļuvuši gandrīz par īstiem speciālistiem. 


Jūs varētu interesēt

Kā uzturs ietekmē brūces dzīšanu (audio)

Kāpēc pirms un pēc operācijas jāuzņem vairāk kaloriju? Ko un vai ēst, ja sliktas pašsajūtas dēļ negribās? Kādi pārtikas produkti veicina traumas un operētas brūces dzīšanu?
Lasīt visu

Vitolda Jurkeviča portretintervija LR1

Latvijas radio raidījumā Monopols, 5. septembrī viesojās Vitolds Jurekvičs ORTO Klīnikas traumatolgs, ortopēds. Par darbu, draudzību, mūziku un sportu – sarunas atkārtojumu var noklausīties šeit:
Lasīt visu
Общество с ограниченной ответственностью SIA ORTO klīnika 26.01.2023 заключило с LIAA договор № SKV-TL-2023/9 о получении поддержки в рамках мероприятия «Содействие международной конкурентоспособности», которое софинансируется Европейским фондом регионального развития.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram