Ведущая клиника травматологии и ортопедии в странах Балтии

+371 6714 4013

Privātas mācības pie pleca locītavas ķirurģijas meistara (06.04.2017.)

Marta nogalē Jānis Viļums ORTO klīnikas traumatalogs, ortopēds trīs dienas mācījās pie kolēģa Izraēlā, profesora Gavriela Mozes (Gavriel Mozes) – viena no pasaulē vadošiem pleca ķirurģijas speciālistiem. Privātas stažēšanās mērķis bija iepazīt kolēģa operēšanas tehnikas un noslēpumus, tā papildinot savas iemaņas un profesionālo redzesloku. Jānim Viļumam ir vairāk kā 20 gadu pieredze traumatoloģijā, ortopēdijā un sporta medicīnā, savukārt pleca locītavas ķirurģija ir ORTO klīnikas ārsta specializācija.

“Šī ir pati vērtīgākā mācīšanās forma, kāda ārstam pieejama,” saka Jānis Viļums “Lai arī vērienīgi starptautiski kongresi un meistarklases, dod iespēju satikt ļoti plašu augstākās elites ārstu loku, tomēr nekas nevar līdzināties komunikācijai divatā, iespējai piedalīties otra kolēģa operācijās, vērot viņu pacientu pieņemšanas laikā, būt līdzās vidē un telpās, kur šis ārsts reāli strādā ikdienā,” saka Jānis Viļums.

Izraēla ir viens no iecienītākajiem galamērķiem bijušās padomju savienības valstu pacientiem, kuri meklē augsta līmeņa ārstēšanās iespējas ārpus savas zemes robežām. Gavriels Mozes strādā lielākajā privātajā Izraēlas privātajā ārstniecības iestādē – Assuta slimnīcā, kas piedāvā plaša profila ārstēšanas iespējas  onkoloģijas, sirds un asinsvadu, gremošanas sistēmas, plastiskās ķirurģijas un traumatoloģijas, ortopēdijas jomā. Mozes slimnīcā vada Pleca ķirurģijas nodaļu.

Asistējot kolēģa operācijās, Jānis Viļums pārliecinājās, ka ārsts operē ar tādiem pat instrumentiem un lieto to pašu firmu implantus, ar kādiem traumatologi, ortopēdi strādā ORTO klīnikā. Toties cena operācijām Izraēlā ir daudzkārt augstāka. Piemēram, Rotatoru manšetes ķirurģija Assuta slimnīcā pacientam maksā ap 15 000 dolāru, ORTO klīnikā – ap 2 000 eiro.

Pleca operāciju spektrs, ko veic Assuta slimnīcas Pleca ķirurģijas nodaļā un ORTO klīnikā neatšķiras. “Vienīgi ņemot vērā ievērojami lielāku Izraēlas iedzīvotāju skaitu, salīdzinoši bieži tiek veiktas pleca locītavas endoprotezēšanas operācijas, kuras pie mums notiek reti un nereti pacienti pat neuzzina, ka viņiem ir tāda iespēja, jo traumatologu, ortopēdu skaits, kuri endoprotezē plecus, ir ļoti neliels,” saka Jānis Viļums. “Iespējams, šis ir virziens, ko ORTO klīnikā vēl attīstīt, jo tā būtu iespēja palīdzēt pacientiem, kuri cieš no pleca locītavas kaulu nodiluma un hronisku cīpslu bojājumu izraisītām pastāvīgām sāpēm un kustību ierobežojumiem,” perspektīvu iezīmē Jānis Viļums.

ORTO klīnikas ārsts ar gandarījumu atzīst, ka viesošanās pie kolēģa Gavriela Mozes Izraēlā bijusi ļoti dodoša un bagātinājusi profesionālo pieeju un risinājumu klāstu pleca ķirurģijā, kas vienlaikus ir ieguvums arī Jāņa Viļuma pacientiem, kuru pašsajūta pēcoperācijas periodā un operāciju rezultāti būs tikai labāki. 


Jūs varētu interesēt

8. septembris – Pasaules Fizioterapijas diena

Šodien ir viss pamats apskaut un apčubināt savu fizioterapeitu – šīs profesijas diena jau vairākus gadus nemainīgi tiek svinēta 8. septembrī.
Lasīt visu

Jaunā rindas kārtības sistēma ORTO Klīnikā (video)

Lai ORTO Klīnikā Jums būtu vieglāk orientēties, esam ieviesuši vienkāršu un saprotamu rindas kārtību. Ienākot klīnikā, jāpaņem numuriņš. Ar to notiek tālāka virzība pie reģistratūras darbinieka, pie ārsta, uz izmeklējumu, pie kases. Saņemtais numuriņš būs derīgs visu klīnikas apmeklējuma laiku. Glabājiet to! Piedāvājam uzskatāmu instrukciju, kā jaunā kārtība darbojas.
Lasīt visu
Общество с ограниченной ответственностью SIA ORTO klīnika 26.01.2023 заключило с LIAA договор № SKV-TL-2023/9 о получении поддержки в рамках мероприятия «Содействие международной конкурентоспособности», которое софинансируется Европейским фондом регионального развития.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram