Ведущая клиника травматологии и ортопедии в странах Балтии

+371 6714 4013

ORTO Klīnika piedāvā veselības pārbaudes testu jūrniekiem

No 2019. gada ORTO Klīnika piedāvā jūrniekiem veikt vienu no profesijai noteiktajām daudzajām, regulārajām veselības pārbaudēm – Čestera testu – arī pie sevis – klīnikas telpās.

Saskaņā ar Starptautiskās jūrniecības organizācijas norādēm jūriniekiem medicīnas pārbaudes jāveic reizi divos gados. Tās ietver detalizētus redzes, dzirdes, vispārējā veselības stāvokļa un fiziskās sagatvotības izvērtējumus.

Viens no fiziskās sagatavotības izvērtējuma veidiem ir Čestera tests. Ar tā palīdzību nosaka cilvēka spēju veikt fiziski smagu darbu, prognozējot tā ietekmi uz sirds un plaušu darbību ilgtermiņā. Jo mazāk fiziska slodze testa laikā ietekmē abu orgānu darbību, jo drošāk var paļauties, ka slodzes apstākļos tuvākajos gados neattīstīsies saslimšanas.

Čestera testa ietvaros pakāpeniski palielinot intensitāti 10 minūšu intervālā tiek mērīti sirds darbības rādītāji cilvēkam veicot uzkāpšanas un nokāpsānas kustības uz un no 30 cm augsta stepera. Kustības ritmu regulē metronoms, vai skaņu ieraksts. Sirds darbību fiksē, sirds darbības monitors. Izvērtējot rezultātus, ārsts sagatavo slēdzienu par to, vai jūrnieks atbilst Čestera testa rādītājiem, kas ļauj turpmāk doties jūrā.

Čestera tests jau vairāk kā divdesmit gadus tiek praktizēts daudzviet pasaulē, lai izvērtētu tādu profsiju pārstāvju veselību, kuru darba veikšana sasitīta ar smagu fizisku slodzi, piemēram, ugunsdzēsēji, policisti cietumu uzraugi, karavīri.

Pieteikties Čestera testa veikšanai ORTO Klīnikā var zvanot uz klīnikas reģistrsatūru t. 67144013, vai elektroniski aizpildot pieteikuma formu https://orto.lv/lv/kontakti/online-pieteiksanas-vizitei


Jūs varētu interesēt

Kalcināti cīpslās – vielmaiņas problēma?

Lielākā daļa kalcija vesela cilvēka ķermenī ir viņa kaulos, zobos, ļoti nelielā daudzumā asinīs un muskuļos. Tomēr ar laiku, līdzīgi kā uz tējkannas vai veļas mašīnas virsmām, “kaļķīši” sāk uzkrāties uz zobiem, krūšu dziedzeros, artērijās, smadzenēs, arī cīpslās. Šie uzkrājumi savukārt rada veselības problēmas.  Kādēļ kaļķa nogulsnes veidojas? Kādēļ ne visiem cilvēkiem? Kam un kādēļ […]
Lasīt visu

Traumatoloģijas un ortopēdijas rezidents par laiku ORTO Klīnikā

Apzināmies, ka ieguldītās zināšanas nekur nepazūd – tās krājas un veido jaunos ārstus, bet ir ļoti patīkami dzirdēt, ja rezidents saka paldies savam skolotājam:
Lasīt visu
Общество с ограниченной ответственностью SIA ORTO klīnika 26.01.2023 заключило с LIAA договор № SKV-TL-2023/9 о получении поддержки в рамках мероприятия «Содействие международной конкурентоспособности», которое софинансируется Европейским фондом регионального развития.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram