Ведущая клиника травматологии и ортопедии в странах Балтии

+371 6714 4013

ORTO Klīnikā konsultē pieredzējusi un profesionāli daudzpusīga neiroloģe

ORTO Klīnikā viens no būtiskiem komandas locekļiem pacientu aprūpē ir neirologs – medicīnas doktore, asociētā profesore

 Zanda Priede. Bieži viņa kopā ar rehabilitācijas un medicīnas ārstu un fizioterapeitiem uzņemas rūpes par tiem – pamatā mugurkaula saslimšanu pacientiem, kuriem ir iespēja attālināt operāciju, kā arī cilvēkiem pēc mugurkaula ķirurģijas. Viņas darba instrumenti ir: plaši fokusēts prāts, kas meklē pacienta sūdzību cēloni, zināšanas veikt un analizēt visus neiroloģijā pieejamos izmeklējumus – elektroencefologrāfiju, doplerogrāfiju un elektromiogrāfiju un pieredze piemeklēt palīdzošu ārstēšanu. Tomēr ārste atzīst, ka bieži labākos rezultātus iespējams panākt un ievērojami uzlabot cilvēka pašsajūtu, strādājot vairākiem ārstiem un speciālistiem komandā, kas raksturīgs pacientu aprūpei ORTO Klīnikā.

Zanda Priede ORTO Klīnikā konsultē ne vien specifiski mugurkaula ķirurģijas pacientus, bet visa spektra neiroloģijas pacientus – ar perifēriem nervu bojājumiem, pēctraumatiskām neiropātijām, neirodeģeneratīvām slimībām, pacientus ar neizskaidrotiem samaņas zudumiem un epilepsijas slimniekus. Ārstes zināšanu lauks ir mūsu nervu sistēma – centrālā (galvas un muguras smadzenes) un perifērā (atbild par muskuļu, orgānu darbību un maņām). Viņa pārzina saslimšanas, kas skar galvas un muguras smadzenes, mugurkaulu un nervu sistēmu.

Ārste ir docētāja Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedrā Rīgas Stradiņa universitātē, kur viņa lasa lekcijas un vada studentu un rezidentu pētnieciskos darbus. Pašas neiroloģes aktuālā zinātniskās intereses tēma ir neirodeģeneratīvās saslimšanas – atpazīstamākās no tām – Demence un Alcheimera slimība. Ārste norāda, ka ir maldīgi domāt, ka atmiņas traucējumi ir normāla novecošanās pazīme.  Šo simptomu pamatā ir kāda no neirodeģenratīvām slimībām. Latvijā var veikt testus un radioloģiskos izmeklējumus, lai saslimšanu diagnosticētu, tomēr iespējas ārstēt neirodeģeneratīvās slimības joprojām pasaulē ir ļoti ierobežotas. “Uzsākot laicīgu ārstēšanu, iespējams, mazliet attālināt, piemēram, Demencei vai Alcheimera slimībai raksturīgos procesus. Šī iemesla dēļ ir vērts laicīgi nākt pie ārsta,” saka Zanda Priede.

Veltot daudz laika neirodeģeneratīvo slimību pētniecībai, Zanda Priede dalās ar zināšanām, lasot lekcijas neirologiem Latvijā. “Neirodeģeneratīvo slimību ir ļoti daudz. Tās ne vienmēr ir viegli atšķirt. Manu lekciju mērķis, ir sniegt zināšanu esenci kolēģiem, lai mazinātu diagnozes kļūdas šajā jomā,” saka Zanda Priede.

Līdztekus darbam zinātnes jomā un ORTO klīnikā, Zanda Priede konsultē arī Rīgas Stradiņa universitātes slimnīcā – pamatā strādājot ar insulta pacientiem.

Ārste ir viena no nedaudziem neirologiem Latvijā, kura nokārtojusi prasības sertifikātam visu trīs neiroloģijas papilddiagnostikas izmeklējumu veikšanai. Elektroencefologrāfijas metodi pielieto, lai uzstādītu diagnozi pacientiem, ar epilepsijas vai ģībšanas epizodēm. Ar galvas un kakla asinsvadu doplerogrāfijas metodi iespējams izvērtēt asinsvadu stāvokli, tā iegūstot informāciju par potenciālu cerebrovaskulāro notikumu risku, ko iespējams mazināt, lietojot atbilstošas zāles. Ar elektromiogrāfiju vērtē perifēro nervu bojājumus un signāla vadīšanas traucējumu traucējumus perifēros nervos, kas var ārstam palīdzēt noskaidrot, piemēram, kāda locekļa tirpšanas, nejūtīguma vai vājuma iemeslu.

ORTO Klīnikā Zanda Priede pieņem pacientus otrdienās no plkst. 15.00 – 18.00.

Lai pierakstītos, jāzvana uz reģistratūras tālruni: 67144013


Jūs varētu interesēt

Svinam Medicīnas darbinieku dienu! (17.06.2016.)

Svētdien, 19. jūnijā svinam Medicīnas darbinieku dienu, kas Latvijā tiek atzīmēta katra jūnija trešajā svētdienā. Sveicam un ar lepnumu suminām visus, kas ārstē un dziedē cilvēkus, bet jo īpaši savējos - ORTO klīnikas:
Lasīt visu

Vingrojam kopā – stiprinām gūžas un ceļu locītavas!

Vingrot mājās nav sliktākais ieradums, pie kura daži no mums tikuši ārkārtas stāvokļa laikā. Praktizējiet to arī turpmāk! Mēs esam sagatavojuši jaunu, īsu, vienkāršu vingrošanas programmu, lai parūpētos par gūžas un ceļa locītavām – tām, kuras intensīvi ikdienā noslogojam.
Lasīt visu
Общество с ограниченной ответственностью SIA ORTO klīnika 26.01.2023 заключило с LIAA договор № SKV-TL-2023/9 о получении поддержки в рамках мероприятия «Содействие международной конкурентоспособности», которое софинансируется Европейским фондом регионального развития.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram