Ведущая клиника травматологии и ортопедии в странах Балтии

+371 6714 4013

Kādēļ pampst ceļa locītava?

Jaunā gada pirmajā Ievas veselības numurā Andreja Peredistija, ORTO Klīnikas traumatologa, ortopēda konsultēts raksts par iemesliem, pazīmēm un medicīniskiem risinājumiem, ja ceļa locītavā krājas liekais šķidrums.

Citāti no raksta:

● Pacienti bieži saka: “Man ir par maz šķidruma locītavā, tāpēc tā krakšķ…” Nē, nav taisnība!

●Klasisko iekaisuma pazīmju – apsārtuma, sāpju un paaugstinātas temperatūras – pie lieka šķidruma daudzuma locītavā var arī nebūt.

●Ja dažas dienas pēc pārslimotas vīrusu vai bakteriālas infekcijas pēkšņi sāk sāpēt un piepampst celis, iespējams, ir radies reaktīvais artrīts.

●Plīstot meniskam, celis visbiežāk pietūkst minimāli, taču var būt grūtības to saliekt.

●Ja plīsusi priekšējā krusteniskā saite, parasti celis piepampst kā bumba jau pāris stundu laikā.

Par to, kad no ceļa locītavas jāizvada liekais šķidrums, kādos gadījumos līdz ievadīti medikamenti un kāda ir universāla pirmā palīdzība, ja ceļa locītava pampst – jaunākajā žurnāla Ievas veselība rakstā.


Jūs varētu interesēt

Gada balvai medicīnā izvirzīts Andrejs Finogejevs-Elksniņš

Andrejs Finogejevs-Elksniņš ORTO Klīnikas traumatalogs, ortopēds jau otro reizi izvirzīts Gada balvai medicīnā. Apbalvošanas ceremonija notiks sestdien, 27. martā. Svinīgais pasākums skatāms TV3 tiešraidē no plkst. 15.10.
Lasīt visu

Izmaiņas ORTO Klīnikas medicīnas pakalpojumu cenās (25.04.2018.)

No 1. maija ORTO Klīnikā vidēji par 5 – 10 Eur mainām cenas ārstu konsultācijām, kā arī atsevišķiem izmeklējumiem un manipulācijām.
Lasīt visu
Общество с ограниченной ответственностью SIA ORTO klīnika 26.01.2023 заключило с LIAA договор № SKV-TL-2023/9 о получении поддержки в рамках мероприятия «Содействие международной конкурентоспособности», которое софинансируется Европейским фондом регионального развития.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram