Ведущая клиника травматологии и ортопедии в странах Балтии

+371 6714 4013

Intraartikulāras injekcijas – efektīvas un drošas

Arvien vairāk faktu liecina, ka bioloģiski aktīvu vielu koncentrātu injekcijas traumu, locītavu un kaulu bojājumu ārstēšanā palīdz mazināt sāpes un attālināt ķirurģiskas iejaukšanās nepieciešamību. Šādu secinājumu pēc oktobra vidū notikušās Traumatologu, ortopēdu konferences pauda viens no tās lektoriem un moderatoriem osteoartrītu ārstēšanai veltītā konferences sadaļā – ORTO Klīnikas traumatologs ortopēds Andrejs Finogejevs.

Pēdējos divus gadus viņš piedalījies ORTO Klīnikas veiktā pētījumā, kura ietvaros salīdzināja kortikosteroīdu un augšanas faktora injekciju ilgtermiņa ietekmi uz pacientiem ar ceļa locītavas artrozi. Pētījums ir noslēdzies un tā publikācija sagatavota vienam no prestižiem ASV medicīnas zinātnes žurnāliem. Latvijas kongresā ārsts prezentēja pētījuma rezultātus un secinājumus.

Līdztekus klīnisko pieredzi injekciju pielietošanai ārstniecībā prezentēja arī spāņu kolēģis – traumatologs, ortopēds Joses Miguela Katalona no Katalona Traumu klīnikas. Klīnika specializējas traumu, locītavu un kaulu bojājumu ārstēšanā, ar mērķi nodrošināt kvalitatīvu dzīvi bez sāpēm un kustību ierobežojumiem, novēršot vai maksimāli attālinot ķirurģiskas iejaukšanās nepieciešamību. Jau vairākus gadus ikdienā pielietojot ārstniecībā arī dažādas bioloģiski aktīvas koncentrātu injekcijas, Jose Miguels Katalons ir pārliecināts par to efektivitāti un izstrādājis algoritmus to pielietojumam.

“Analizējot mūsu pētījuma datus un salīdzinot tos ar spāņu kolēģa pacientu progresu, domāju, ka ORTO Klīnikā vairāk mudināsim fiziski aktīvus cilvēkus ar cīpslu bojājumiem izvēlēties veikt injekcijas. Pārliecinošāk aicināsim pacientus ar gūžas un ceļa locītavas osteoartrītu izmantot injekciju sniegto iespēju. Bojātas locītavas gadījumā injekcija nevar atjaunot skrimšļa anatomiju, bet var ievērojami mazināt sāpes, kustību ierobežojumus un uzlabot dzīves kvalitāti,” saka Andrejs Finogejevs.

Konference, kas tiek rīkots reizi divus gados, pulcēja Latvijas un Baltijas traumatologus, ortopēdus kā arī medicīnas māsas un ārsta palīgus, kuri specializējas šajā jomā. Praktiskas nodarbības kolēģiem pasākuma ietvaros muskuloskeletālā ultrasonogrāfijā vadīja vēl viens no ORTO Klīnikas ārstiem –  radiologs, diagnosts Pēteris Līkums. Lekcijas pasākumā lasīja kolēģi no Dānijas, Sanktpēterburgas, Zviedrijas, Lielbritānijas un citām valstīm.

Konference ir vieta, kur traumatologi, ortopēdi apmainās ar aktuālāko savā jomā – metodēm, kuras tiek pielietotas ārstniecībā, operāciju tehnikām, klīnisko pieredzi kā arī pētījumiem, kuri tiek veikti Latvijā.


Jūs varētu interesēt

Pacienta pateicības vēstule Jānim Viļumam

Cik patīkami ir sākt dienu, ja saņemti šādi paldies-vārdi! Tad aizdomājies par to, ka izmaiņas pēc veiksmīgas operācijas vēl ilgi mudina cilvēku izbaudīt šķietami vienkāršas lietas ar prieku, ka TAS ATKAL IR IESPĒJAMS!
Lasīt visu

Tipiskas kļūdas svaru zālē – kā no tām izvairīties

Svaru zāle, šķiet, ir vieta, kur katrs zina, kas jādara. Un tieši šī pārliecība bieži noved pie traumām – starp kurām raksturīgākās:
Lasīt visu
Общество с ограниченной ответственностью SIA ORTO klīnika 26.01.2023 заключило с LIAA договор № SKV-TL-2023/9 о получении поддержки в рамках мероприятия «Содействие международной конкурентоспособности», которое софинансируется Европейским фондом регионального развития.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram