Ведущая клиника травматологии и ортопедии в странах Балтии

+371 6714 4013

Diagnosticēt, lai mazinātu traumu varbūtību jaunatnes sportā

“Jau sešu – septiņu gadu vecumā izvēloties noteiktu sporta veidu bērna ķermenis tiek ļoti specializēts,” saka Jēkabs Grinbergs, diplomēts sporta diagnostikas speciālists, kurš nesen ieviesis ORTO Klīnikas pakalpojumu lokā jaunu – cilvēku kustību kvalitātes fundamentālo testēšanu. Tieši ķermeņa specializācija – atsevišķu muskuļu grupu un kustību attīstība un citu – neiesaistīto – atstāšana relatīvā miera stāvoklī, veicina izteiktas asimetrijas, disbalanu ķermenī, kas ar laiku var kļūt gan par sāpju, gan traumu iemeslu. “Lai šo iespēju mazinātu, ļoti būtiski ir vispirms testēt un koriģēt tieši cilvēka kustību, nevis sportista,” uzsver Jēkabs Grinbergs.

Lai sasniegtu maksimālus rezultātus

Lai novērtētu maza sportista ķermeņa fizisko attīstību, ORTO Klīnikā uzsākta fundamentālā testēšana, kas ir pieejama arī bērniem un pusaudžiem. Izvērtējot iegūtos rezultātus, tiek individuāli izstrādāts treniņu plāns, ar mērķi izlabot un līdzsvarot muskuļus, kuri ir vāji un kuru neiesaiste pārslogo citas, vienmēr aktīvi iesaistītās muskuļu grupas. “Mērķtiecīgi trenējamies, un kad testa rādītāji apliecina, ka rezultāts sasniegts, varam sākt strādāt pie maksimāla potenciāla attīstīšanas, lai jaunais sportists patiešām varētu sasniegt izvēlētājā sportā tik daudz, cik viņā ielikusi daba,” saka Jēkabs Grinbergs

Fundamentālā testēšana un ķermeņa spēju attīstības sistēma, ko Jēkabs Grinbergs pēc daudziem sporta zinātnes studiju gadiem Amerikā un Spānijā atvedis uz Latviju, veiksmīgi tiek praktizēta rūpējoties par Amerikas un Eiropas augstākā līmeņa sportistiem.

Latvijā katram jaunajam sportistam ir potenciāls

“Lielākas valstis kā ASV un Krievija var atļauties meklēt savus jaunos sporta talantus starp vairākiem miljoniem audzēkņu, kur tiks pamanīti paši stiprākie, ātrākie un izturīgākie, kamēr pārējie, traumas vai talanta trūkuma dēļ, atkritīs pa ceļam,” saka Jēkabs Grinbergs “Latvija ir pārāk maza, lai mēs tā riskētu ar saviem talantiem. Mums ir jānodrošina augstāko darba kvalitāti un jāmēģina individualizēt mūsu pieeju katram sportististam jau no mazotnes. Tādā veidā jau agrā vecumā varam sākt domāt par to, lai cilvēka ķermenis nebūtu pakļauts nevajadzīgām sporta traumām, dēļ kurām viņš var pat pamest sportu. Mūsu uzdevums ir parūpēties par to lai cilvēka un sportista attīstība būtu pēc iespējas drošāka un efektīvāka,” Latvijas sporta nākotnes virzienu un potenciālu iezīmē Jēkabs Grinbergs.

Par Fundamentālo kustību kvalitātes testu bērniem un pusaudžiem ORTO Klīnikā

Fundamentālo kustību kvalitātes testa cena – 75 Euro

To var veikt ORTO Klīnikas Āgenskalna filiālē, pierakstoties uz konsultāciju pie sporta diagnostikas speciālista.

Testēšana un rezultātu analīze aizņem – 1.5h

Ja nepieciešams uzlabot noteiktu kustību kvalitāti, tiek izstrādāts individuāls treniņu plāns, ko var veikt gan mājās, gan fizioterapijas zālē kopā ar speciālistu.

Vingrojumus paredzēts veikt noteiktu laiku, pēc kura pārbauda sasniegto rezultātu efektivitāti.

Pieteikties testam un konsultācijai pa tālruni: 67869889


Jūs varētu interesēt

ORTO klīnika darbojas atbilstoši labākajai pasaules praksei

Pēc dalības pasaules lielākajā vadošo traumatologu - otropēdu kongresā ISAKOS 2015, Lionā ORTO klīnikas ārsti Andrejs Peredistijs un Valdis Andersons atzīst, ka klīnikā strādājam augstākajā līmenī, piedāvājot saviem pacientiem to, ko pašreiz spēj nodrošināt pasaulē vadošās traumatoloģiajs - otropēdijas prakses diagnostikā un ķirurģijā.
Lasīt visu

Daudz laimes, Latvija! 18.11.2022.

Latvija būs, kamēr mēs mācēsim kopā būt. Valsts dzima, kopā nākot. Un mēs svinam Latvijas dzimšanas dienu, kopā esot. Daudz laimes, Latvija!
Lasīt visu
Общество с ограниченной ответственностью SIA ORTO klīnika 26.01.2023 заключило с LIAA договор № SKV-TL-2023/9 о получении поддержки в рамках мероприятия «Содействие международной конкурентоспособности», которое софинансируется Европейским фондом регионального развития.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram