Ведущая клиника травматологии и ортопедии в странах Балтии

+371 6714 4013

11. novembris – Latvijas svētki (11.11.2016.)


Pieminam Lāčplēša dienu ar cieņu un lepnumu pret tiem, kuri 1919. gada rudenī aizstāvēju mūsu valsti un tās pilsētas, ticot, ka Latvijai jābūt brīvai, nevis daļai no Cariskās Krievijas.

“Neaprakstāma dedzība, enerģija un pašuzupurēšanās atzīmējama jau pirmajās uzbrukuma stundās. Visos frontes iecirkņos bija pat 60 gadus veci vīri kā brīvprātīgie, tāpat jaunekļi  14 – 15 gadu vecumā, ja ne karotāji, tad kā patronu piegādātāji vai brīvprātīgie ziņneši,” savās atmiņās rakstīja Latvijas armijas virspavēlnieks pulkvedis Jānis Balodis. 11. novembrī noslēdzās Rīgas atbrīvošana no Bermonta karaspēka. Kaujas par Latvijas pilsētām turpinājās līdz 3. decembrim, kad Latvijas armijas vadība atzina, ka ienaidnieks ir padzīts.

1919. gada 11. novembris ir arī Lāčplēša Kara ordeņa dibināšanas datums. Šo ordeni piešķir tikai par izciliem varoņdarbiem valsts un tautas labā.


Jūs varētu interesēt

Jāņa Viļuma ORTO klīnikas traumatologa, ortopēda portrets (03.10.2016.)

Jānis Viļums rada sajūtu, ka viņš dzīvo mazliet citā laika plaknē – tur, kur laiks iet lēnāk. Lai arī ļoti noslogots un aizņemts, viņa klātbūtne iedveš mieru. Viņš šķiet dzīvojam ārpus skrējiena. Vārds, kas izteikti raksturo Jāni Viļumu ir Pacietība.
Lasīt visu

Lūdzu, ziedo asinis!

Ja Jums zināmam cilvēkam gaidāma operācija ORTO Klīnikā, atbalstiet viņu, nododot asinis! Neatkarīgi no tā, kāda ir Jūsu asins grupa vai rēzus – viss der. Operācijas laikā nereti nepieciešamas donoru asinis, un to krājumi Valsts asinsdonoru centrā pašreiz ir mazi. Lūdzu, atbalstiet tos, kuriem gaidām operācija – ziedojiet asinis ar norādi “ORTO Klīnikai”! Vairāk par […]
Lasīt visu
Общество с ограниченной ответственностью SIA ORTO klīnika 26.01.2023 заключило с LIAA договор № SKV-TL-2023/9 о получении поддержки в рамках мероприятия «Содействие международной конкурентоспособности», которое софинансируется Европейским фондом регионального развития.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram