Vadošā traumatoloģijas-ortopēdijas klīnika Baltijā

+371 6714 4013

Vēsture

Ideja veidot privātu traumatoloģijas, ortopēdijas klīniku, kas balstīta uz godīgām, cieņpilnām attiecībām starp ārstu un pacientu, radās toreiz vēl jauniem un lielas enerģijas apveltītiem ārstiem, kolēģiem: Andrejam Peredistijam, Vitoldam Jurkevičam un Jānim Viļumam. Stažējušies vadošās pasaules klīnikās, viņi novērtēja, kādā līmenī var noritēt pacientu aprūpe un kādi pamatprincipi nepieciešami, lai tas notiktu. Ar ticību, ka izveidos līdzīgu aprūpi Latvijā, ārsti aizgāja no valsts medicīnas sistēmas un aizsāka savas privātprakses, pakāpeniski apvienojoties kopējā praksē, kuru nosauca par ORTO Klīniku. 

Pirmsākumos, 2008. gadā uzņēmums ORTO Klīnika Ādažu slimnīcā īrēja nelielas pieņemšanas telpas, operāciju zāli un dažas palātas. Jau pāris gadu laikā kļuva skaidrs, ka to pacientu skaits, kuri izvēlējās ORTO Klīniku, pieauga tik strauji, ka, arī operējot līdz vēlai naktij, ārsti nespēja palīdzēt visiem, neveidojot garas gaidīšanas rindas. Komanda apzinājās – jāmeklē plašākas telpas.

Paralēli jauno ārstu trijotnei Valda Zatlera līdzgaitnieks, viens no artroskopijas pamatlicējiem Latvijā  Valdis Andersons arī bija aizgājis no valsts medicīnas sistēmas un  vadīja savu traumatoloģijas, ortopēdijas praksi. Savstarpēji spriežot, kā tālāk attīstīt privātu, laba līmeņa un augstas iekšējās kultūras medicīnu, nu jau četrotne lēma, ka jābūvē klīnika – ar ambulatoro daļu, stacionāru, operāciju zālēm un fizioterapijas nodaļu. 2010. – 2011. gadā Latvijas uzņēmēji viens pēc otra viņus negribīgi uzklausīja un noraidoši kratīja galvas – šāds uzņēmējdarbības projekts Latvijā nav iespējams. Naudu četriem enerģijas un sapņa spēku pārpilniem ārstiem klīnikas būvniecībai nebija gatavs aizdot neviens. Līdz viņiem izdevās pārliecināt banku un iegūt nepieciešamo aizdevumu. 

2013. gadā tika pabeigta ORTO Klīnikas būvniecība Bukultu ielā 1a. Klīnika, par kuru visi četri ārsti bija sapņojuši jau daudzus gadus. Pieaicinot darbā vēl trīs savās specializācijās talantīgus un medicīnas ideāliem ticošus ārstus – divus mugurkaula ķirurgus Arti Gulbi un Kasparu Ruku un radiologu Pēteri Līkumu izveidojās septiņu ārstu kodols, kuri turpmāk veidoja un attīstīja ORTO Klīniku un tās vērtības. 

Desmit gadus vēlāk, 2023. gadā klīnika sevi apliecinājusi kā nozīmīgs traumatoloģijas, ortopēdijas, mugurkaula ķirurģijas, reimatoloģijas un rehabilitācijas centrs, kur gada laikā konsultējas vairāk kā 40 000 pacientu un tiek veiktas 3 000 operācijas. Klīnikai ir divas filiāles – Āgenskalnā un Daugavpilī. Uzņēmumā strādā gandrīz 200 darbinieki. No tiem – 31 ārsts un 35 fizioterapeiti. Lai nodrošinātu tālāku klīnikas attīstību, plānots 2023. gada nogalē sākt būvniecības darbus telpu paplašināšanai ORTO Klīnikas centrālajā ēkā Rīgā, Bukultu ielā 1 a.


SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram