Vadošā traumatoloģijas-ortopēdijas klīnika Baltijā

+371 6714 4013

Publicē pētījumu prestižā pasaules medicīnas žurnālā - rezultāti vērtīgi ceļa locītavas artrozes pacientu ārstēšanai

Jūlijā ORTO Klīnikas ārstu kopīgi veidots raksts publicēts vienā no prestižākajiem un citējamākajiem pasaules traumatloloģijas, ortopēdijas zinātniskajiem žurnāliem  Journal of orthopaedic surgery and research. Publikācija analizē divu gadu garumā ORTO Klīnikā vāktus un salīdzinātus datus par PRP un kortikosteroīdu injekciju ilgtermiņa ietekmi vidēji smagas ceļa locītavas artrozes ārstēšanā. Raksta nosaukums Salīdzinošs pētījums PRP un kortikosteroīdu injekciju iedarbībai, ārstējot vidēji smagu ceļa locītavas artrozi.

Apkopotie dati rāda, ka PRP injekcijas ilgtermiņā darbojas ievērojami efektīvāk par kortikosteroīdiem, mazinot sāpes un pozitīvi iespaidojot kustību amplitūdu un dzīves kvalitāti. Kortikosteroīdu iedarbība ir ātra un efektīva, bet tā zūd dažu mēnešu laikā, kamēr PRP injekciju gadījumā nemainīgi labs efekts vērojams ilgāk. 

PRP injekcija ir augšanas faktora jeb ar trombocītiem bagātinātas paša pacieta plazmas ievadīšana bojātajā locītavā. Lai arī nav pilnībā izpētīta PRP iedarbība, tomēr īstermiņā veikti pētījumi liecina, ka šīs vielas veicina iekaisuma mazināšanu un audu atjaunošanos. Pasaulē trūkst ilgtermiņa pētījumu. ORTO Klīnikas ārstu veikums ir ieguldījums PRP injekciju efektivitātes izpētē.

Kortikosteroīdu  jeb hormonālu steroīdu injekcija - ātri mazina sāpes un tūsku, tādēļ nereti tiek lietota gadījumos, kad nesteroīdās pretiekaisuma zāles nedod rezultātus, vai cilvēkam pret tām ir nepanesība. 

Abu injekciju salīdzinošā pētījuma autori ir traumatologi, ortopēdi Andrejs Peredistijs un Andrejs Finogejevs. Savam pētījumam ārsti atlasīja pacientus ar diagnosticētu vidēji smagu ceļa locītavas artrozi, kuriem līdz šim tās ārstēšanai nebija veiktas injekcijas un/vai operācijas. 

40 pētījuma kritērijiem atbilstošus dalībniekus sadalīja divās grupās. 20 pacientiem veica vienreizēju PRP injekciju, otriem 20 – kortikosteroīdu injekciju. Pacientu stāvokli vairākkārt monitorēja gada garumā. Iegūtos datus – salīdzināja. Tie viennozīmīgi uzrādīja PRP pārākumu ilgtermiņā. Pacienti, kuri saņēma PRP injekciju, vērtēja savu stāvokli kā labu gan mēnesi, gan ​pusgadu pēc injekcijas, kamēr pacienti, kuri saņēma kortikosteroīdu injekciju, pēc mēneša juta ievērojamus uzlabojumus, kas arvien mazinājās. Gadu pēc injekcijas šie pacienti savu stāvokli vērtēja tieši tā pat kā pirms tās saņemšanas. 

Vērtējot spāņu kolēģu lielo ieguldījumu PRP injekciju pielietošanā pasaules traumatoloģijas, ortopēdijas pacientu ārstēšanā, pētījuma autori aicināja zinātniskā raksta veidošanas komandā arī spāni, bioloģijas doktoru Luisu Vidalu.

Pētījuma autori Andrejs Peredistijs un Andrejs Finogejevs jūtas gandarīti par paveikto un ir apņēmības pilni turpināt zinātnisko pētniecību ORTO Klīnikā arī turpmāk.  

Ar publikāciju var iepazīties šeithttps://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7353717/


Jūs varētu interesēt

Vesela mugura – bezmaksas ārstnieciskās vingrošanas nodarbība! (08.12.2016.)

Piektdien, 16. decembrī atzīmējam apaļu pirmo gadu, kopš atvērta ORTO klīnikas filiāle Āgenskalnā. Priecājoties par to un cilvēkiem, kuriem šī gada laikā izdevies palīdzēt uzlabot veselību un pašsajūtu, dāvājam iespēju bez maksas izmēģināt, kā ārstnieciskā vingrošana ietekmē muguras labsajūtu!
Lasīt visu

Aicinām uz rudens semināru Daugavpilī!

Aicinām Latgales reģiona ģimenes ārstus un fizioterapeitus uz ORTO Klīnikas semināru Daugavpilī! Semināra nosaukums: Pleca locītavas ārstēšanas etapi traumatologa, ortopēda skatījumā Datums: sestdiena, 25. novembris Vieta: klātienē Daugavpils, Marka Rotko mākslas centrā/ on-line – zoom.us Laiks: 11.00 – 15.00 TIP: 4 Tēmas: Pleca locītavas biežākās pataloģijas, klīniskā diagnostika, ārstēšana, rehabilitācija Semināru vada: Andrejs Finogejevs ORTO Klīnikas traumatologs, […]
Lasīt visu
SIA ''ORTO Klīnika’’ 26.01.2023. noslēdza ar LIAA līgumu Nr. SKV-TL-2023/9 par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram